54,75 TL
Standart Teslimat : 08 Temmuz - 11 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Erkek Homoseksüeller için Onarım Terapisi Kitap Açıklaması

 


Kesin istatistiksel veriler elimizde olmasa da mesleki müşahedelerimize dayanarak ülkemizde yüz binlerce ergen ve genç yetişkinin, cinsel kimlik karmaşası yaşadığını biliyoruz. Çekirdek ailenin dağılması, muhabbete zaman ayıramayan işkolik babalar, narsisizm ve hedonizme gittikçe daha fazla yenik düşen anneler (…) gibi sosyokültürel faktörlerin tesiri ile eşcinsellik eğiliminde, geçmiş zamanlara kıyasla bir artış söz konusu. İşte bu postmodernizm kaosunda bir grup insan, "Ben bedenimi istediğim gibi kullanırım" diyerek eşcinselliği bir hayat tarzı, hatta -kendilerine göre- özgürce bir varoluş tarzı olarak seçebilir. Öte yandan, bir grup insan da "Hayır, ben fiziksel olarak nasıl yaratıldımsa, cinsel açıdan da öyle var olmak istiyorum" deme özgürlüğüne sahip olmalıdır. İşte "onarım terapisi", bu insanlara hitap eden bir yaklaşımdır.
-Dr. Mustafa Merter-
-Türkiye Benötesi Psikoloji Derneği Başkanı-

Bu kitabı birkaç defa okudum ve homoseksüel eğilimlerinin üstesinden gelmeye çalışan birkaç arkadaşıma da hediye ettim. Arkadaşlarım da kitabı okuduklarında homoseksüellik konusundaki endişelerinin hatırı sayılır derecede azaldığını söylediler. Erkeklerde homoseksüelliğin babayla yakın bir ilişki kuramamaktan kaynaklandığını öğrenmek, homo-erotik eğilimlerimi anlamlandırmamı ve kendimi daha iyi tanımamı sağladı. Homoseksüelliğin bir kader olduğunu ve kişinin kendini değiştiremeyeceğini iddia edenlerle karşılaşınca bir damın tepesine çıkıp bu kitapta öğrendiklerimi haykırasım geliyor. Kendinize karşı dürüst olursanız ve mücadele ederseniz başarabilirsiniz. Kitaptaki bilimsel temelli, kolayca anlaşılabilen açıklamalar ve vaka hikâyeleri çok yardımcı oluyor.

İnsan bu kitabı okurken, (kendi hatası yüzünden değil, hatalı ebeveynlik yüzünden kaybedilmiş) erkekliğini, aynı cinsten partnerlerin vücutlarında bulmaya çalışan homoseksüel erkeğin trajik ironisinden etkileniyor. Kitabın yazarı, bu durumdaki bir erkeğin, homoseksüel davranışın kapanından kurtulup özgürlüğe erişmesini sağlayacak onarıcı terapötik adımları detaylarıyla anlatmış.
-Dr. Charles Socarides-
-Homoseksüellik ve Psikanaliz Terapisi'nin Yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaknüs Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.12.2020

Harika bir kitap

Tamamen bilimsel çerçeve içinde yazılan bir kitap klinik psikoloğun yanında staj görürken birebir iyileşen birini gördüm ve bu kitap önerildi bana, gerçekten herkesin okumasını şiddetle tavsiye ediyorum, aksini iddia edenler asla bir eşcinselin hayatını ve aile yaşantısını anlamayanlardır. Tedavi varsa her şey mümkün....

05.11.2019

Okumayın

Bilimsel hiçbir gerçeğe dayanmayan, 21. Yüzyılda gülüp geçmemiz gereken "kitap".

17.11.2008

Çağdışı fikirler

1998'de, Amerikan Psikiyatri Derneği (APA), eşcinselliğin bir akıl hastalığı olduğu varsayımına ve eşcinsel yönelimin değişmesi gerektiği görüşüne dayalı düzeltici veya dönüştürücü terapi gibi psikiyatrik tedavilere karşı çıktığına dair bir bildirge yayımladı. Burada 1973'teki eşcinselliğin tanı konulabilir bir akıl hastalığı olmadığına dair görüşünü yineledi. Eşcinselliği "düzeltmeye" yönelik girişimlerin, bilimsel geçerliliği kuşkulu gelişim kuramlarını temel aldığını ve 40 yılda, "düzeltici" terapi uygulayıcılarının bu iddialarını kanıtlayan hiçbir bilimsel araştırma sunamadığını ilan ederek, etik açıdan  "önce zarar verme"  temel tıbbi ilkesinin göz önünde bulundurulmasını ve bireylerin cinsel yönelimini değiştirmeye çalışmaktan kaçınılmasını tavsiye etti.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.