0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
21,0 TL
30,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 - 14 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Entelektüel kişiliğini ve tarihe mâl olmuş yüksek dehasını "alim kadın", faziletli kadın gibi yalın ifadelerle sınır-landırmayıp, aynı zamanda Hz. Aişe hakkında birbirinden farklı yorumlara sebep olan konuların etraflıca incelenmesini de içeren bu çalışma, önemli bir kaynak niteliği taşımaktadır."
Bu çalışmayı yaparken ne denli bir titizlik gösterdiğini Canan Ceylan şu sözleriyle dile getiriyor:
"Hz.Aişe’yi anlatırken salt bir biyografik sınırlar içinde kalmak iste-mediğim gibi, her duyduğumu, özellikle hurafe veya anlamsız uydurmaları kitaba almak istemedim. Farklı görgü tanıkları ve farklı anlatımlar...Bu araş-tırmayı yaparken, onunla ilgili bazı kitaplara bakıldığında salt giysi tek ve kısır boyutuna, ya da ibadet boyutuna dikkat çekilip öteki yönlerinin özellikle entelektüel, sanatsal, edebi ve siyasi boyutunun görmezden gelinmesi anlaşılır gibi gelmedi bana.."

Canan Ceylan Hz.Aişe’yi ; Peygemberle evlilik sürecine giden yolun öyküsü, Aşk, sevgi ve Hz.Aişe,Kıskançlıkları, Hz. Aişe’nin siyasi kişiliği, Müminlerin annesi savaş meydanında, Cemel vak’asının acı boyutu, Hz. Aişe’ye göre kadın toplumdaki yerini almalı, Hz. Aişe’nin eğlence ve sanat anlayış, Hz. Aişe’nin başından geçen ifk olayı gibi başlıklar çerçevesinde günümüz okuyucusunun gündemine taşımaya çalışıyor.
Bir anlamda Hz.muhammedin aile hayatını ,eşleriyle ilgili yaşananlara da ışık tutması açısından önemli bir kitap.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.