Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Yabancı bir dil öğrenmekte olan kişilerin çoğu için, birinci he¬def, hiç kuşkusuz, o dilde izledikleri filmleri ve TV programlarını eksiksiz biçimde anlayabilmektir. Bu, aynı zamanda, o dilin hangi ölçüde bilindiğinin bir kıstası olarak da değerlendirilebilir.

ENGLISH WITH FILMS dizisi, çok farklı bir görsel - işitsel İngi¬lizce öğrenim ve geliştirme yöntemi ortaya koymaktadır.

Komediden maceraya, dramdan belgesele kadar çeşitli türlerden seçilmiş olan filmlerin ve TV programlarının yer aldığı bu dizinin temel hedefleri şunlardır:

1) Verilen DVD filmler ile, hoşça zaman geçirerek, izleme, din¬leme, anlama ve konuşma yeterliğinin gelişmesini sağlamak.

2) İngilizce deyimleri, dilbilgisi kalıplarını, yeni sözcükleri başka kaynaklara başvurma gereği kalmadan öğretebilmek.

3) Karşılaşacağınız farklı türlerdeki İngilizce film ve TV programlarında geçen tümce ve sözcüklerin anlaşılmasını sağlamak.

 

Bu hedeflere yönelik olarak, filmlerin ve TV programlarının İn¬gilizce metinleri ve bire bir yapılmış olan eksiksiz Türkçe çeviri¬leri, karşılıklı sayfalarda sunulmuştur. Her Türkçe sayfada,  o bölümdeki önemli İngilizce sözcüklerin ve deyimlerin Türkçe karşılıkları, alfabetik sırayla, söylenişleri ile birlikte verilmiştir.

Ayrıca, her İngilizce sayfanın üst bölümünde, o sayfanın, film¬deki başlangıç zamanı yazılmıştır.

Bu kitapta ve ekindeki DVD’de, efsane TV dizisi BONANZA’nın ESCAPE TO PONDEROSA adlı bölümü sunulmaktadır. TV tarihinin en uzun süreli western dizilerinden biri olan BONANZA, Amerikan TV kanalı NBC'de 1959'dan 1973'e kadar, toplam 430 bölüm olarak yayımlanmıştır. Bir dönem Türkiye’de de yayımlanan ve çok büyük ilgi gören dizide, son derece akıllı bir aile reisi olan bir baba ve üç oğlundan oluşan Cartwright ailesinin maceraları anlatılmaktadır.

Severek izleyeceğiniz bu film, İngilizcenizi geliştirmenize büyük katkı sağlayacak çok sayıda konuşma kalıbı, sözcük, deyim, tümce ve deyimsel fiil (phrasal verb) içermektedir.

Yabancı dil öğreniminde ilk olan bu yepyeni yöntemle, İngilizce bilginiz, anlama ve konuşma yeterliğiniz, beklentinizin çok üzerinde bir hızla ve kolaylıkla gelişecektir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız