Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

En Sevilen Klasikler Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)


Bugüne kadar bestelenmiş en güzel klasik müzik eserleri hangileridir? Bu soruya her müziksever farklı bir yanıt verecektir. Kimi eser, dinlediğimizde bizi sevince veya hüzne sürüklemesiyle unutamadıklarımız arasına girer, kimi eser ise timpaninin sert vuruşları veya flütlerin zarif yükselişiyle bizi kendine çeker. Klasik müzik, çağımızda birbirinden çok farklı formlarda kulaklarımıza ulaşıyor.


Kimi zaman Fauré veya Mozart’ın sarsıcı korolu eserleri ya da Beethoven’ın yüksek voltajda açılan Beşinci Senfonisi, kimi zaman ise TV kanallarında jenerik müziği olarak kullanılan Prokofyev’in Romeo ve Juliet balesi ya da Titanic ve Yıldız Savaşları gibi Hollywood başyapıtları için yazılan birbirinden farklı müzikler yoluyla dinleme kültürümüz zenginleşiyor. 


İngiltere’nin en popüler klasik müzik kanalı olarak bilinen Classic FM’in dinleyicilerinin kullandıkları oylarla oluşturulan Classic FM Hall of Fame adlı listeden yola çıkan Tim Lihoreau, Darren Henley, Sam Jackson üçlüsünün yazdığı bu kitapta, dinleyici oylarıyla seçilen 300 klasik müzik eserinin öyküsü anlatılıyor. En Sevilen Klasikler’de Bach, Mozart, Beethoven, Çaykovski gibi müzik tarihinin en büyük isimlerinden günümüzün müziğini yazanlara kadar, oldukça geniş bir yelpazeye yayılan çok sayıda bestecinin eserleriyle tanışacaksınız.


Şaşırtıcı bilgiler içeren müzikal öyküler, besteci biyografileri, eser açıklamaları, her eser için yapılan kayıt önerileri, en iyi 300 eserin listesi gibi önemli bilgileri rahat okunur bir üslupla veren bu kitap, dinleyene ilham veren, eğlendiren, dinlendiren, motive eden klasik müzik sanatının çağları aşan gücünün kanıtı olarak görülebilecek, her yaştan dinleyiciye hitap eden bir kılavuz.

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.