Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Emma

Emma

Emma

9/10 - 16 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Can Yayınları , Dünya Klasikleri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Jane Austen, 1815'te, 39 yaşındayken tamamladığı Emma'nın en sevdiği romanı olduğu söyler. Aşk ve Gurur ve Mansfield Parkı gibi romanların yazarının gözbebeğidir Emma. Bir taşra kasabasındaki üç genç kızın "gerçek aşk"ı arayışını anlatan roman, bir yandan insan yaradılışının zayıf yönlerini, bir yandan da 19. yüzyıl İngiliz toplumunun katı ve ikiyüzlü geleneklerini inceden inceye alaya alır.

Büyük İngiliz şairi Lord Tennyson, Jane Austen'ı, "Shakespeare'den sonra en büyük İngiliz yazarı" diye nitelemişti. Jane Austen külliyatı, Sir Winston Churchill'in başucundan eksik olmazdı. Yapıtları çoktan Dünya Klasikleri arasındaki yerini almış olan Austen günümüzde "İngiliz edebiyatının Mozart'ı" olarak tanınıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 468

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 410

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 468

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750708787

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Austen basılan dördüncü romanı hakkında, kendinden başka kimsenin sevmeyeceği bir kadın kahramanı olacağını söylemişti; ve sanki onu haksız çıkarmak istercesine nesiller boyu okuyucular Emma’nın, Highbury kasabasının küçük sosyal hayatına hükmetmekte olan genç bir kadın olan kusurlu baş kahramanına yakınlık duydular. Romanın gülünçlüğünün yanı sıra uyandırdığı psikolojik merak, insanlar Emma’nın umduğu veya buyurduğu gibi davranmadıklarında ne olduğunu anlamakta yatar..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Vasat

Tüm olacaklar, kitabın sonu bile önceden tahmin edilebiliyor. Bence Jane Austen gereğinden fazla ipucu vermiş. Sonunu bile bile okuyorsunuz. Sonunu da çok aceleye getirilmiş buldum. En küçük anı bile uzun uzadıya anlatan yazarın kitabın sonunu neredeyse 1 sayfada bağlaması hayal kırıklığı yarattı. Klasikler arasında ama bence bu tartışılmaya değer

Gibi

Dönemi görmek açısından iyi bir örnek. Ancak, roman gerçekten sıkıcı, tekdüze ve bayağı. Bu yüzden  okurken yoruldum. Eğer Jane Austen´i okumak istiyorsanız, yazarın diğer romanlarını tercih ediniz diyebilirim.

Eh...

Jane Austen´ın anlatımını çok seven biri olarak bu kitabını ne yazık ki o kadar da çok beğenmedim. Kötü değildi ama harika da değildi. BBC´nin bu kitaptan uyarladığı mini dizi, kitabına göre daha güzel bana kalırsa.