4,5/5 - 18 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 468

Dil : Türkçe

Jane Austen, 1815'te, 39 yaşındayken tamamladığı Emma'nın en sevdiği romanı olduğu söyler. Aşk ve Gurur ve Mansfield Parkı gibi romanların yazarının gözbebeğidir Emma. Bir taşra kasabasındaki üç genç kızın "ge ... Tamamını gör
17,0 TL
25,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Jane Austen

Jane Austen

Jane Austen (16 Aralık 1775 - 18 Temmuz 1817) 19. yüzyılda yaşamış İngiliz roman yazarı. Steventon, Hampshire'da 1775'de doğan Jane Austen; 1783'te Oxford'da bir akrabası sayesinde okumuş; eğitimine Southampton'da devam etmiş; en sonunda da kadınlar için bir okul olan Reading, Berkshire'da Abbey okulunda okumuştur. Roman yazmaya 1789'da başlar, 1802'de kendi tanımıyla büyük ve garip biri tarafından (Mr. Wisle ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Jane Austen, 1815'te, 39 yaşındayken tamamladığı Emma'nın en sevdiği romanı olduğu söyler. Aşk ve Gurur ve Mansfield Parkı gibi romanların yazarının gözbebeğidir Emma. Bir taşra kasabasındaki üç genç kızın "gerçek aşk"ı arayışını anlatan roman, bir yandan insan yaradılışının zayıf yönlerini, bir yandan da 19. yüzyıl İngiliz toplumunun katı ve ikiyüzlü geleneklerini inceden inceye alaya alır.

Büyük İngiliz şairi Lord Tennyson, Jane Austen'ı, "Shakespeare'den sonra en büyük İngiliz yazarı" diye nitelemişti. Jane Austen külliyatı, Sir Winston Churchill'in başucundan eksik olmazdı. Yapıtları çoktan Dünya Klasikleri arasındaki yerini almış olan Austen günümüzde "İngiliz edebiyatının Mozart'ı" olarak tanınıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 468

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 410

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Austen basılan dördüncü romanı hakkında, kendinden başka kimsenin sevmeyeceği bir kadın kahramanı olacağını söylemişti; ve sanki onu haksız çıkarmak istercesine nesiller boyu okuyucular Emma’nın, Highbury kasabasının küçük sosyal hayatına hükmetmekte olan genç bir kadın olan kusurlu baş kahramanına yakınlık duydular. Romanın gülünçlüğünün yanı sıra uyandırdığı psikolojik merak, insanlar Emma’nın umduğu veya buyurduğu gibi davranmadıklarında ne olduğunu anlamakta yatar..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%72,2
%16,7
%11,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.09.2014

Vasat

Tüm olacaklar, kitabın sonu bile önceden tahmin edilebiliyor. Bence Jane Austen gereğinden fazla ipucu vermiş. Sonunu bile bile okuyorsunuz. Sonunu da çok aceleye getirilmiş buldum. En küçük anı bile uzun uzadıya anlatan yazarın kitabın sonunu neredeyse 1 sayfada bağlaması hayal kırıklığı yarattı. Klasikler arasında ama bence bu tartışılmaya değer

21.06.2014

Gibi

Dönemi görmek açısından iyi bir örnek. Ancak, roman gerçekten sıkıcı, tekdüze ve bayağı. Bu yüzden  okurken yoruldum. Eğer Jane Austen´i okumak istiyorsanız, yazarın diğer romanlarını tercih ediniz diyebilirim.

22.03.2012

Eh...

Jane Austen´ın anlatımını çok seven biri olarak bu kitabını ne yazık ki o kadar da çok beğenmedim. Kötü değildi ama harika da değildi. BBC´nin bu kitaptan uyarladığı mini dizi, kitabına göre daha güzel bana kalırsa.