Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Ekolojik Zeka Kitap Açıklaması

 


Sosyal Zekâ ve Duygusal Zekâ'yı hayatlarımıza sokan Daniel Goleman, bu defa bizleri Ekolojik Zekâ ile tanıştırıyor.

İş ilkelerini değiştiren Ekolojik Zekâ, ürettiğimiz ve satın aldığımız şeylerin gizli çevresel etkilerini gözler önüne seriyor. Bedenlerimizin ekosistemini yavaş yavaş zehirleyen kimyasal karışımlara, tüketicileri pasif kurbanlar olarak gören anlayışa karşı çıkıyor. Mühendislere, kimyagerlere ve mucitlere, satılan şeyleri kamu yararıyla uyumlu hale getirme olanaklarını gösteriyor.

İster bireysel tüketici olalım ister bir kuruluşun satın alma sorumlusu veya bir marka yöneticisi, satın aldığımız, sattığımız ya da ürettiğimiz şeylerin saklı etkilerini bilmek demek, güvenli bir gelecek demek. Satın alma kararlarımızdaki her bilinçli tercihin iş dünyasında yankı bulması demek. Kolektif bir anlayıştan doğan yeni bir zekâ demek.

Time dergisi tarafından dünyayı değiştirecek 10 fikirden biri olarak gösterilen Ekolojik Zekâ, insanlık tarihindeki en büyük meydan okumanın nasıl göğüslenebileceğine ışık tutuyor.Sayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.12.2010

Kötü çeviri

Türkçe çevirisi rezalet. Okurken kendimden şüphelendim doğrusu. Algılarım bir türlü çalışmadı.

"Yeni olasılıklara bu uyanış, kolektif bir gözaçılışıyla ve en temel varsayım ve algılarımızın ticaret ve sanayide olduğu kadar bireysel eylem ve tutumlarımızda da değişiklikler getirecek şekilde sonuçlanmak zorunda."

Anlayan gelsin bir de bana anlatsın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.