77,25 TL
Standart Teslimat : 24 Mayıs - 27 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Einstein - Yaşamı ve Evreni Kitap Açıklaması

 


Bir dâhinin bilinmeyen yönleri
20. yüzyılın en önemli kuramsal fizikçisi Albert Einstein'ın sıra dışı yaşam öyküsü...

CNN Yönetim Kurulu Başkanı, Time Dergisi Yazı İşleri Müdürü ve Aspen Enstitüsü Başkanı gibi önemli pozisyonlarda görev alan Kuzey Amerikalı biyografi yazarı Walter Isaacson tarafından kaleme alınan bu değerli kitap, Albert Einstein'ın tüm eserleri ortaya çıktıktan sonra yazılan ilk kapsamlı biyografisi.

Walter Isaacson, birçok farklı dile çevrilen ve dünya çapında çoksatanlar listesine giren "Steve Jobs" ve "Benjamin Franklin: Bir Amerikalının Hayatı" adlı biyografilerinde olduğu gibi, bu çalışmasında da yine pek çok bilinmeyeni ortaya koyuyor:

Einstein'ın zihni nasıl işliyordu?
Onu dâhi kılan olgular nelerdi?
Dâhiliğinin özel yaşamına etkileri var mıydı?
Tanrı kavramına yaklaşımı nasıldı?
Einstein'ın bilimsel düş gücünde karakterinin isyankâr doğasının da bir payı var mıydı?..

Albert Einstein'ın bilinmeyen dünyasına ışık tutan bu benzersiz kitap, öncü fizikçinin insani yönlerini paylaşmayı da ihmal etmiyor. Büyük dâhinin daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğrafları ile zenginleştirilen "Einstein-Yaşamı ve Evreni", her kütüphanede bulunması gereken ilham verici bir kaynak.Sayfa Sayısı: 679

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: DeliDolu

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.05.2021

Einstein - Yaşamı ve Evreni

Bilimle geçen bir hayat, 20yy en ünlü bilim insanın yaşam öyküsü.

07.12.2020

Çok güzel

Yazarın birkaç kitabını okuduktan sonra tüm kitaplarını merak ediyorsunuz. Sürükleyici ve azim depolayıcı

30.09.2019

genel yorum

Yalnızca Einstein’ın yaşamını değil yaptığı çalışmaları ve bunların bilimsel tarafını da detaylı olarak anlatan bir kitap. Yapılan detaylı araştırmalara dayandırılması da okurken güvenilir bir biyografi okuduğunuza dair de içinizi rahat ettiriyor. Uzun ve normal ebatlardan bir tık büyük bir kitap. Bu sebeple bir kitap kurdu olsanız da 2-3 gün ayırmak gerekiyor bitirmeye. Bilimsel açıklamaları anlamaya çalışmak bazen başınızı döndürebiliyor ama bu kısma da genel kültür diye bakıp okuyarak geçerseniz, kitap çok ilham verici.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.