Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Edebiyatın Taşradan Manifestosu

Edebiyatın Taşradan Manifestosu

Edebiyatın Taşradan Manifestosu

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Hazırlayan: Mesut Varlık
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Edebiyat Eleştirisi Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"…Taşranın ötekileştirilemeyeceği bir dünyanın ümidini taşıyoruz.(…) Edebiyatın merkezi, taşrası yoktur. Olsa olsa, tüm varlığıyla, kâğıdın yüzeyidir; kalemin kâğıda değdiği yerdir edebiyatın merkezi. Çünkü masasının başında, kelimelerin arasında yaşar durur yazar." Türkçe edebiyatta taşranın serencamı… Sıkıntıdan öfkeye, taşra duyguları… İntihardan inzivaya, taşra zamanı… 'Nere'liğinden 'nice'liğine, 'öteki'liğinden 'bizim'liğine, taşra gerçekliği… Taşranın edebiyata (ve düşünceye ve sinemaya) akıttıklarına, edebiyattan taşraya akanlara dair denemeler…

Mesut Varlık'ın hazırladığı kitapta Abdullah Ataşçı, Mehmed Said Aydın, Ethem Baran, Şükrü Erbaş, Nesra Gürbüz, Kerem Işık, Arın Kuşaksızoğlu, Necati Mert, Vedat Ozan, Ömer Solak, Asuman Susam ve Eyüp Tosun'un katkıları bulunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 151

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 151

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750517051

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Taşra nedir, ne değildir?
Ahmet Ergenç 02-04-2015


Hatırlıyorum, iki sene önce berbat sıcak bir yaz günüydü. Bir arkadaşımla “Taşra ve Edebiyat” sempozyumuna gidiyorduk. Tabii ki yolda “Bu havada taşra sıkıntısı çekilir mi?” türünden şeyler söylüyorduk. Gitmesek mi? Yok bir gidelim, sıkılırsak çıkarız.


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!