Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Edebiyat Mutluluktur Kitap Açıklaması

 


Evrensel müzisyen kimliği bir yana, sanat hayatına edebiyatçı olarak başlamış, öykü ve romanlarıyla bütün dünyada kendine okur bulmuş bir usta kalemden ufuk açıcı denemeler.
Zülfü Livaneli, Vatan gazetesindeki köşesinde çok zevk aldığı, hayatını adadığı edebiyat konusunda görüşlerini paylaşmak ve özellikle de "yüreğini kanatlandıran sözlere sevdalanmış" yazar adaylarına faydalı olmak için "Edebiyat Notları" yazmaya başlamıştı. Don Kişot'tan Karacaoğlan'a,
Tolstoy'dan Yaşar Kemal'e, Güneş-Dil Teorisi'nden Nâzım Hikmet'e, film müziklerinden @ işaretine kadar pek çok kişi ve konuya değinen bu yazılar kısa sürede büyük ilgi gördü, sadık bir okur kitlesi oluşturdu. Edebiyat Mutluluktur'da bu yazılardan ince elenip sık dokunarak seçilmiş yazıları ve Livaneli'nin "Benim Gözümden Yaşar Kemal" ve "Edebiyat Üzerine" başlıklı iki konuşmasını bulacaksınız.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 244

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 194

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap Popüler edebiyatı olduğu kadar günümüz algısıyla yüksek edebiyatı da eleştiriyor Livaneli. Onu okunmaz-anlaşılmaz bulduğunu, ortalama okuru edebiyattan soğuttuğunu, haydi açık açık söyleyelim, yüksek denilen edebiyatın edebiyat olmadığını söylüyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.12.2020

yorum

Harika! Harika! Bi yazarın kalemi bu kadar güzel olur.. Kitap bi deneme aslında ama roman gibi akıp gidiyor.. Ayrıca kitabın art alanı çok geniş bu çok iyi. Derin yapıda okumanız gereken kitapları söylemiş gibi yazar..Bazı noktalarda kendini övmüş..Ama sahte bi mutevazilik yerine samimi ve haklı bi kibirli havası beni çok etkiledi. Edebiyat dünyasına ahşap oymalı bi çerçeveyle bakmak isteyenler okusun okuttursun.

02.05.2013

tavsiye ederim.

Mükemmel bir kitap. Edebiyat dünyasının dikte ettiklerini değil gerçek edebi eserlere yönelmeyi tavsiye eden, birçok eserle ilgili yorumda bulunan uzaktan yakından edebiyatla ilgilenen seven herkesin bir çırpıda bitirip tekrar okumak isteyeceği bir kitap.

12.11.2012

Kitap beklediklerimden biriydi ama fiyatı ...

Zülfü Livaneli´ nin köşesini okumak benim için günün ilk yapılacaklarındandır her zaman. Kitap halinde yazılarına ulaşmak çok mutlu etti beni.  
Elektronik kitap ile basılı kitap fiyatı maalesef aynı. Yayınevleri bu fiyat politikasından ne zaman vazgeçecek acaba? Bu fiyatlara elektronik kitap alınmaz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.