5/5 - 3 Kişi Yorum Yap, Kazan!
13,68 TL
18,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 - 27 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Dostoyevski, Leyla Erbil, Kaan Arslanoğlu ve Orhan Pamuk Üzerine İncelemeler
Dostoyevski'nin dört büyük romanından biri olan Ecinniler, gelmiş geçmiş en güçlü politik roman olma özelliğini de taşıyor. Yazılışından bu yana geçen 140 yılda, Camus ve Coetzee gibi edebiyatçıların, Wajda ve Godard gibi sinemacıların da aralarında bulunduğu birçok yaratıcıyı etkiledi, yapıtlarına esin kaynağı oldu. Yeşim Dinçer, Ecinniler'in dev gölgesinde yazılan ve ondan esintiler taşıyan çağdaş Türk romanlarını ele alıyor bu kitapta. Dostoyevski'nin karakterlerini, kurgusunu, yaşamını; en çok da polemiklerini hatırda tutarak. Orhan Pamuk'un Kar, Leyla Erbil'in Mektup Aşkları ve Kaan Arslanoğlu'nun İntihar yapıtlarının ışığında şu sorunun da yanıtı aranıyor bir yandan: Ecinniler'de ele alınan felsefi ve politik meseleler, insanın açmazı üzerine yapılan o uzun tartışmalar bugün hâlâ güncelliğini ve yakıcılığını nasıl koruyabiliyor?


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 146

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yordam Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

HABER: Memet Fuat Ödülleri Sahiplerini Buldu

19 Aralık 2002 tarihinde yitirdiğimiz Memet Fuat'ın anısına düzenlenen "Memet Fuat Eleştiri/İnceleme, Deneme, Yayıncılık Ödülleri"nin altıncısı ve "Memet Fuat Genç Şiir Ödülü"nün ikincisi, sahiplerini buldu.
Cevat Çapan, Konur Ertop, Nurdan Gürbilek, Uğur Kökden, Hasan Kuruyazıcı, Nilüfer Kuyaş ve Mustafa Öneş'ten oluşan Seçici Kurul'un değerlendirmesi sonucunda; İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları'nın verdiği 5.000 TL'lik Eleştiri/İnceleme ödülü bu sene ilk kez iki yazar arasında paylaştırıldı. Yeşim Dinçer'in, Yordam Kitap'tan çıkan "Ecinniler'in Gölgesinde" ile İ. Erkan Irmak'ın "Kayıp Destan'ın İzinde ya da Manzaralar'da "Yiten": Kuvâyi Milliye ve Memleketimden İnsan Manzaraları'nda Milliyetçilik, Propaganda ve İdeoloji" adlı yüksek lisans teziyle Eleştiri/İnceleme ödülüne değer görüldü.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

17.08.2010

Ecinniler ve biz

Dostoyevski'nin şaşırtıcı ve etkileyici kitabı üzerine oldukça iyi hazırlanmış değerlendirmeler sunan kitap, bağlantı kurulan Türk romanlarında zayıflıyor birden, çünkü seçilen romanlar hiç bir şekilde Ecinniler'i hatırlatmıyor, yazarın da zorlandığını hissediyoruz okurken.

14.04.2010

Mehmet Fuat 2010 Eleştiri Ödülü

Bu kitap, Mehmet Fuat 2010 Ödülleri, Eleştiri dalında ödül almıştır.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız