28,0 TL
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 23 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ece İle Arda Efsaneler Dizisi 7/ Hitit'lerin İzinde Kitap Açıklaması

 


Daha önceki maceralarından tanıdığımız Ece ile Arda; bu kez dedeleri Erman Beyin de katıldığı ve Anadolu Tarihinin derinliklerine yaptıkları yolculukta Hititlerin izini ararlar. Ve ilk durakları şehzadeler şehri Amasyadır. Öncelikle Amasyanın tarihi yerlerini gezen Ece ile arda daha sonra Hattuşaya yani Hitit İmparatorluğunun başkentine doğru yol alırlar.

Bu kez efsaneleriyle Hitit tarihini anlatan Erman Beydir.
"Şimdi şu haritaya, Türkiye haritasına bakın çocuklar! Üç tarafı denizlerle çevrili. Yani bir yarımada... Siz isterseniz bu yarımadaya doğudan batıya ya da Asyadan Avrupaya uzanan bir köprü de diyebilirsiniz. İşte bu köprü üzerinden binlerce yıldır o kadar çok ve çeşitli topluluklar geçmişler ki! Bunlardan kimileri geçip gitmiş ama bir çoğu da yerleşmişler bu köprü üzerinde. Ve böylece de pek çok uygarlık kurulmuş Anadolu topraklarında.

Bir de bu topraklarda doğup gelişen uygarlıklar var. Hattiler bunlardanmış işte. Hattiler büyük olasılıkla Anadolu'nun yerli halkıydılar. Dilleri de Hititlerin konuştukları dil grubundan değildi. Bu uygarlık sonradan gelip o yöreye yerleşen Hititleri çok büyük ölçüde etkilemiştir.

Bu etkilenme hemen her alanda olmuştur: Din, mitoloji, gelenekler, töreler, sanat hangisini sorarsan! Sonra tanrı ve şehir, dağ, ırmak adları... Hangi birini sayalım ki!.."


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.