1/5 - 1 Kişi Yorum Yap
49,26 TL
64,81 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 Ocak - 27 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Duvarların Dili Graffiti ve Sokak Sanatı Kitap Açıklaması


Günümüzde underground (yeraltı) dönemini geride bırakan graffiti ve sokak sanatı, artık vandalizm değil küresel bir sanat akımı olarak anılıyor. Türkiye'de 1990'lardan bu yana, yükselen değeri ile önemli bir alana işaret eden bu sanat, Duvarların Dili: Graffiti / Sokak Sanatı sergisiyle ilk kez bir müze platformuna taşınıyor, sadece sanatsal bir çevreyi değil, birkaç kuşağı etkilemiş bu fenomenin hem kapsamını hem de kültürel çeşitliliğini yansıtmayı hedefliyor. Roxane Ayral küratörlüğünde gerçekleşen sergi, uluslararası ve yerel sanatçı seçkisi ve tarihsel bir incelemeye olanak veren kurgusuyla, sokağın günümüz dinamiklerini, farklı stil ve estetik anlayışlarını bir araya getiriyor ve bu akımı fotoğraf, müzik gibi disiplinlerle birlikte ele alıyor. Sergi kataloğunda Amerika, Almanya, Fransa, Japonya ve Türkiye'den, Futura, Carlos Mare, Cope 2, Turbo, Wyne, JonOne, Tilt, Mist, Psyckoze, Craig Costello (aka KR), Herakut, Logan Hicks, C215, Suiko, Evol, Gaia, Tabone, Funk ve No More Lies gibi farklı jenerasyonlardan ve disiplinlerden sanatçıların Pera Müzesi'nde tamamladıkları işlerinin yanı sıra Martha Cooper, Henry Chalfant ve Hugh Holland gibi fotoğrafçıların arşivlerinden ölümsüzleşmiş kareler yer alıyor. Katalogda aynı zamanda graffiti ve sokak sanatı kültürünü irdeleyen önemli makaleler bulunuyor.

Today, graffiti and street art have moved out of their underground era and are no longer recognized as vandalism, but rather as a global art movement. Since the 1990s, the appreciation for graffiti and street art in Turkey has increased significantly having influenced not only a small artistic circle, but several generations, and with the exhibition Language of the Wall: Graffiti / Street Art, this art form is being presented in a museum setting for the first time. Curated by Roxane Ayral, the exhibition aims to offer a historic insight with its selection of international and local artists; by bringing together the current dynamics of the street, different styles and aesthetic notions and addressing the movement alongside other disciplines such as photography and music. The exhibition catalogue features commissioned works by 22 artists from different generations and disciplines, from America, Germany, France, Japan, as well as Turkey, along with selected photographs from the archive of leading artists Martha Cooper, Henry Chalfant and Hugh Holland. Substantial essays on graffiti and street art culture are also included in the catalogue.Sayfa Sayısı: 268

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%100
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.12.2020

Güzel

Güzel sergiydi, kataloğu da merak ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.