4,5/5 - 33 Kişi Yorum Yap
32,11 TL
43,98 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 13 - 17 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bu yapıt ilk yayımlandığında (1963) Afet Muhteremoğlu, Oğuz Kazım Atok vb. gibi değerli yazarlarca Yılın Kitabı olarak nitelenmişti.
Değerli sanatçı Suat Taşer de 29 Ocak 1982 tarihli Milliyet gazetesinde şöyle yazdı: "Düşünce Tarihi adlı o güzelim kitabının Yeni Baskıdan Önce başlıklı notunda; emeğine, çalışkanlığına, verdiği yaptların yetkinliğine ve olgunluğuna hayranlık duyduğum Orhan Hançerlioğlu, "Öğrenmek benim mutluluğumdur" der. Aydın olanla olmayanı, bu sözün terazinde tartabiliriz."Sayfa Sayısı: 429

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

 

Puanlamalar

%87,9
%3
%6,1
%0
%3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.01.2017

İnsan düşüncesi felsefedir.

Felsefede tereddüte düşenler önce Babeof okumalı

12.02.2016

Felsefeyle uzaktan yakından alakası yok

Eski bir marksist olarak beni bile bıktırdı. Kitabın çoğu varoluşuculuk böyle saçmaydı, buna inanlar böyle akıldışıydı yaşasın modernizm, sekülerizm, marksizm formatında yazılmış. Ortadoks bir marksist için iyi bir el kitabı olabilir ama felsefeye, düşünce tarihine bakacak olanlar uzak dursun kaçsın

27.04.2015

okunmalı

Güzel bir kitap fakat bu kadar taraflı yazmasına anlam veremedim. Tarih kitabı tarafsız yazılır. Kitap materyalist bir bakış açısıyla yazılmış. Eğer Felsefe tarihini öğrenmek istiyorsanız bence yanlış kitap. Okunmalı mı? Okunmalı fakat ileriki zamanlarda. Çünkü idealist felsefecileri yerden yere vurmuş. Albert Camus´a bir ÿ"gerizekalıÿ" demediği kalmış. Friedrich Nietzsche´yi faşizmin kurucusu olarak lanse etmiş. Materyalizm dışındaki bütün akımları aşağılamış. Bence olmamış. Evet güzel bilgiler veriyor fakat her konu sonunda araya girip şu şöyle hata yapmış şöyle aptal şöyle salak demeye getirmiş. O yüzden yararlı bir kitap olsa bile bu eleştiriler kitaba gölge düşürmüş.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.