3,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap, Kazan!
10,71 TL
17,0 TL %37
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Eddie.
Hayatın bir ısırık alıp tadını beğenmeyince geri tükürdüğü, yaşlanmaya yüz tutmuş, kel, şişman, miskin, beş parasız ancak amansız bir yeme içme aşığı İngiliz filozof. Kendi deyimiyle resmî düşünce taciri. Ama hepimizin bir fan kulübü var.

Hubert.
Banka soyguncusu. Suç kariyeri kısa ama ceza kariyeri uzun. Talihsizlik konusunda sağlam, işleyen anatomi konusunda zayıf; tek kol, tek bacak ve ağır işiten kulaklar.

Joyclene.
35 yaşında. İki kere boşanmış. Bankada müdür yardımcısı. Karaciğeri haddinden fazla çalışmış filozoflar için muhtemelen ölümcül. Ama çıplak; ne çok hızlı ne çok yavaş.

Bir dizi banka soygunu.
Marksist, Stoacı, Neo-Platoncu ya da positivist.
Montaigne, Kant, Aristo, Nietzsche, Descartes, Seneca, Zenon, Hume…
Felsefe tarihinin en mühim teorileri Düşünce Çetesi'nin hizmetinde.

İngiltere'nin yaşayan en büyük yazarlarından Tibor Fischer'dan ipe sapa gelmez, kıvrak dilli ve çatlak sesli bir roman.

Düşünce çetesi yüksek sesli gülme garantili.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 350

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: April Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

"İpe sapa gelmez" bir anlatı

Hayati Roman

"Düşünce Çetesi, gençlere cazip gelebilir, benim gibi eski modellere ise pek tavsiye etmiyorum."
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%25
%50
%0
%25
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

25.04.2019

Ölmeden Önce Soyulacak Bankalarımız Var!

Homeros açtı, "algı kapılarımızı", Dante, Chaucer, Cervantes'ler nefes aldı sonra. James Joyce'lar, Proust'lar, "bir caz müziği gibi" geçip gitti yıllarla. Fakat, 2019 yılında, halihazırda nefes alanlara baktığımda, Fischer, Kant'ın zihni kadar parlak geliyor. Bir felsefecinin, nasıl banka soyabileceğini, varoluşumuzun ne anlama geldiğini merak ediyorsanız, başka kitaplar da okuyabilirsiniz pek tabii; ama Tibor Fischer okuyacaksanız, cevap alamamaya alışın. Sadece problemleri atar ortaya, dayatmaz herhangi bir şey okura. Hem nedendir bilinmez, Fischer'e göre, "iyi olmak, çalı kaşlı ve gaga burunlu olmak gibidir." Belki de, iyi olmaya değmez, ya da bu hayat yaşamaya değmez. Biraz Sisifoscu, biraz Apolloncu Fischer'i okuyun!Çok yaşa Fischer!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız