Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Eleştirel kuramcılar, medyanın izleyiciye “ne yaptığına” odaklandı. Çünkü kitle iletişim araçlarının varlık sebebinin, basit ifadesiyle, yöneten güçlerin zihinleri kontrol etmesi olduğunu savunuyorlardı. Hakim söylem de, medyanın çok güçlü etkileri olduğunu ortaya koyarak bu görüşü dolaylı olarak destekliyordu. Ancak iki görüş de, insanı bir belirleyen olarak görmüyor, neredeyse yok sayıyordu. Halbuki birey, evet, etkilenebilir, yönlendirilebilir ama aynı zamanda direnebilirdi. 
            Medyanın kendisine yaptığı ya da yapacaklarının farkında olabilirdi. Kendine ait bir dünyası, kültürel bir geçmişi, içinde yaşadığı toplumun, grubun, aidiyeti sağlayan değerleri vardı. Medya mesajlarına maruz kalanlar, bu değerlere, kanaatlere, dünya görüşüne uygun olmayan mesajlara direnebiliyordu. Siyasi ya da ideolojik mesajları istediği zaman “dost” bazen “düşman” görebiliyordu. Kitle iletişim araçları kullanıcılarının medya ile “ne yaptığı” temel sorunsalından yola çıkılarak hazırlanan bu eserde, “Düşman Medya Kavramı”nın Türkiye’deki seçmenlerin partizan tutumları, aidiyetleri ve kutuplaşma düzeyleriyle medya tercihleri arasındaki ilişkisi ortaya konmuştur. 

 

Editörler: Şükrü BALCI – Mete KAZAZ – Salih TİRYAKİ           

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.