4/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 1996

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

Bu tür deliliğin çok kendine özel bir iç sızısı, çoşkunluğu, yapayalnızlığı, dehşeti var. Uçtuğunuz zaman harikasınız. Düşünceler olsun, duygular olsun müthiş bir hızla, yoğunlukla üst  ... Tamamını gör
27,78 TL
37,04 TL %25
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bu tür deliliğin çok kendine özel bir iç sızısı, çoşkunluğu, yapayalnızlığı, dehşeti var. Uçtuğunuz zaman harikasınız. Düşünceler olsun, duygular olsun müthiş bir hızla, yoğunlukla üst üste geliyor, aynı kayan yıldızlar gibi siz bu yıldızların peşine düşüp her an daha iyisini daha parlağını buluyorsunuz. Çekingenlik diye bir şey kalmıyor, aradığınız sözcükleri, jestleri tak diye buluyorsunuz, başkalarını büyülediğinizin kesinlikle bilincindesiniz. Tekdüze insanlarda ilginç yanlar keşfediyorsunuz. Gövdenizin her yanını müthiş bir duyarlık sarıyor, baştan çıkarmak, baştan çıkarılmak karşı konulmaz bir istek heline geliyor. Her şey çok kolay, siz çok güçlüsünüz, parasal açıdan da her şeyi yapabilecek durumdasınız, üst düzey bir keyif, coşku, mutluluk iliklerinize kadar dolmuş.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Oğlak Yayıncılık

 

Puanlamalar

%58,3
%33,3
%0
%8,3
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.03.2015

Bipolar bir Psikiyatristin Hastalık Güncesi

Bipolar bozukluğa (manik-depresiflik) ilk defa psikolojiye giriş dersinde denk geldim ve çok ilginç buldumÿ; çünkü iki zıt kutup gibi görünen depresyonla hiperaktiviteye benzer bir hareketliliğin bir araya gelebildiği bir hastalık çeşidiydi. Genelde hareketli çocuklara hiperaktiflik, şaka yollu da olsa sıkça atfedilen bir etikettir ama depresif yönlerini bilen bir kişi için bir coşkunluk halinin onun gerçek benliğini yansıtmadığı düşüncesi daha mantıklı gelir.

Kitabı yazan, manik-depresif bir hasta ama aynı zamanda John Hopkins Üniversitesinde Psikiyatri Profesörü. Kitapta hastalıkla ilgili bilimsel açıklamalar yer almıyor, yazar gençliğinden başlayarak daha çok hastalığıyla ilgili anılarını yazmış. Kitabı daha da ilginç kılan şey ise yazarın hastalığını, psikiyatri eğitimine rağmen 28 yaşında farkedebilmesi.

Kitap, psikiyatriye bakış açımı olumlu yönde değiştirdi.

10.02.2015

TEREDDÜT ETMEYİN !

ilk başlarda tedirgindim kötü çıkar içeriği saçma sapan olur sıkılırım diye fakat hiç öyle olmadı manik-depresif hakkındaki btün deneyimlerini çok güzel anlamış. 2. günde bitirdim. hemen alın