117,6 TL
Standart Teslimat : 05 Temmuz - 08 Temmuz
Bu üründe kargo bedava!

Dünden Bugüne İnsan ve İnsanlar Kitap Açıklaması

 


Günümüzde İnsan ve İnsanlar, yirmibeş yıllık 'İnsan ve İnsanlar'ın güncelleştirilmiş revizyonudur ve sosyal psikolojiye bir giriş kitabıdır. Bu güncelleştirme ve revizyonu yaparken, temel bir ilke gözetilmiştir. Bu da yenilikleri yansıtırken, geçerli özü de koruyarak birikimli bir gelişmeyi ortaya koyma gereğidir.

Günümüzde İnsan ve İnsanlar'daki önemli bir yenilik, her konunun kültürel bir çerçeve içinde irdelenmesidir. Bunun en önemli nedeni,1980'lerden beri giderek kültürel ve kültürlerarası psikolojinin daha fazla önem kazanmasıdır. Türkiye'de kullanılan bir sosyal psikoloji kitabının bir çeviri olması, ya da salt Amerikan sosyal psikoloji kitaplarındaki bilgileri içermesi uygun değildir.

Sonuç olarak Günümüzde İnsan ve İnsanlar hem yepyeni bir kitaptır, hem de İnsan ve İnsanlar'ın kendisidir.Sayfa Sayısı: 382

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrim Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.04.2021

Çok iyi

Okuması keyifli, dili sade ve akıcı bir anlatımı var. Kesinlikle tavsiye ederim.

02.07.2020

Çok iyi

O kadar güzel ki.... sosyal psikolojiyi en güzel anlatan kitaplardan biri. Kesinlikle ağır dilli değil. Sade ve öz, ama bir o kadar da açıklayıcı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.