119,20 TL %21
93,9 TL
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı
Standart Teslimat : 07 Şubat - 10 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Dumbledore: Hogwart'ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları Kitap Açıklaması

 

Harry Potter, yediden yetmişe herkesin bildiği ve en az bir filmini izlediği fantastik bir seri. Dumbledore: Hogwarts'ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları eserinde ise serinin sevilen karakterlerinden biri olan Hogwarts müdürü Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore'un hayatı inceleniyor. Herkesin merak ettiği, Hogwarts'ın gördüğü en gizemli müdürün sır perdesi; Irvin Khaytman'ın yazdığı bu ilgi çekici ve sürükleyici eserle aralanıyor. Gelin eserin içeriğine daha yakından bakalım.

 

"Dumbledore: Hogwarts'ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları" adlı kitabı neden okumalısınız?

Harry Potter serisini tekrar tekrar okuyor ve bu evren hakkındaki teorileri ilgi çekici buluyorsanız Dumbledore: Hogwarts'ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları tam size göre bir eser. Çok okunan ve izlenen bir seri olan Harry Potter dünyasındaki karakterler, seriyi okuyup sevenler için bir roman karakterinden daha fazlasını ifade ediyor. Bu eserde Dumbledore'un hayatının kurgu değil gerçekte yaşanmış bir olaylar dizisi gibi detaylıca ele alındığını ve okuyucuya aktarıldığını fark edeceksiniz. Serinin son kitaplarında soru işaretleri uyandıran gizemli müdür hakkındaki bildiğiniz ve bilmediğiniz tüm gerçekler; bu gerçeklerin yanı sıra teoriler, bu kitapta yer alıyor. Eser, yedi bölümden oluşuyor ve Harry Potter serisindeki kitapların her biri, ayrı bölümler hâlinde ele alınıyor. Biyografi türündeki kitabın anlatım dili, oldukça etkileyici. Kendinizi yeniden Harry Potter evreninde hissetmek, Dumbledore'un yalnızca geçmişini değil geleceğini de öğrenmek ve Harry Potter serisini okurken aklınızda kalan sorulara cevap bulmak istiyorsanız bu kitabı okumalısınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Harry Potter serisinin yazarı J. K. Rowling'in seriyi Londra'ya gitmekte olan bir tren yolculuğunda kaleme aldığını biliyor muydunuz? Annesini kaybetmesi ve boşanmasıyla birlikte zor günler geçiren yazar, yolculuk esnasında serinin temellerini atmaya başlar ve yaklaşık beş senede hikâyeyi tamamlar. 1997'de yayımlanan ilk kitapla birlikte seri, seksenden fazla dile çevrilir. Harry Potter serisi, 2018 yılında 500 milyonu aşarak dünyada en çok satan seri hâline gelir. Çok sevilen Harry Potter evrenine dair film ve kitapların yanı sıra gezici sergiler de bulunur. 2016 yılında serinin devamını anlatan bir tiyatro metni yayınlanır. Serinin tamamlayıcı eserlerinden olan Dumbledore: Hogwarts'ın Tanınmış Müdürünün Hayatı ve Yalanları, Martı Yayınları aracılığıyla 2022 yılında ilk basımını yapar ve kitabın çevirmenliğini Deniz Bostancı üstlenir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Harry Potter evrenine dair içerikler okumayı seviyorsanız J.K. Rowling'in Harry Potter ve Lanetli Çocuk-Birinci ve İkinci Bölüm adlı kitabına bakabilirsiniz. Bununla birlikte quidditch sporunu anlatan Çağlar Boyu Quidditch ve seride geçen tüm büyülerin yazılı olduğu Harry Potter Büyü Kitabı adlı eserlere göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.