Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Henüz on yıllık bir geçmişe dahi sahip olmayan video çeken DSLR/HDSLR kameralar, sinema sanatının yaygınlaşması ve zenginleşmesine büyük katkı yapmaktadır. DSLR kameralar, profesyonel film kameralarına ve objektif setlerine ulaşma ihtimalleri hiçbir zaman bulunmayan amatör, yarı-profesyonel hatta profesyonel binlerce film yapımcısına, sinema sanatçısına, öğrencilere ve sinema meraklılarına sinematografik kompozisyonlarla kendi filmlerini yapmanın yolunu açmıştır. Bir film kamerasından beklenen değiştirebilir objektif/lens sistemini, alan derinliğini, düşük ışıklarda çekim kabiliyetini ve yüksek görüntü çözünürlüğünü, profesyonel film kameralarına kıyasla çok düşük bir maliyetle sağlayan DSLR teknolojisi, 21. yüzyılın başlangıcında sinema sanatında yeni bir döneme girilmesine neden olmuştur.

Film yapımı alanında tecrübeli akademisyenler tarafından hazırlanmış elinizdeki kitap ile özellikle kısa film ve belgesel meraklılarına ve yapımcılarına DSLR film yapımına dair akademik, teknik ve tecrübeye dayalı pratik bilgiler verilmesi amaçlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 248

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Literatürk Academia

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.12.2015

Daha fazlası gerekli mutlaka 2nci ve 3ncüsü olmalı

Kitap Türkiye´de bu alanda yazılmış sanırım ilk Türkçe eser. Daha önce yabancı kaynaklarda olan bilgileri detaylı olarak anlatmış yazarlar. Birden fazla akademik yazarın çalışması ile düzeyli bir çalışma yapılmış. Belgesel ve Kısa Filme kadar olan kısım uzun tutulmuş bu çok güzel ama konuya zaman kalmamış gibi. Mutlaka 2nci ve 3ncü kitabı da çıkması gereken bir kitap. Okuyuculara tavsiye ederim. Eğer dslr ile videoya başlamayı düşünüyorsanız başlangıç için faydalı olacaktır.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız