30,4 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dr. İyad El-Kuneybi'den Makaleler Kitap Açıklaması

 

Zayıf olduğunu hissettiğini ve amele geçme isteğini yitirdiğini görüyorum. Kendine bakışın cılızlaşmış, günlerin boş geçiyor ve gelecekle ilgili tedirginliklerin var. Etrafında bulunan akraba ve arkadaşlarına sığındın. Sıkıntılarını onlara şikayettendin. Maneviyatını yükseltmelerini istivordun... Ancak istediğini onlarda bulamadın. Araştırma daireni genişlettin, uzak yakın herkese sormaya başladın, ama onlarda da bir ümit bulamadın.

Öyle değil mi?

Hatta hepsinin senin gibi olduklarını gördün, içeriden zayıf olduklarını. Lakin aradaki fark, onların mutlu gibi görünmeye çabalamaları, kendilerini uyuşturmaları ve sorunlarıyla yüzleşmekten korkmaları. Sen ise bunlara güç yetiremiyorsun. Uzun araştırma yolculuğundan döndüğünde, sıkıntıların daha da artmış bulunmakta, duyguların seni çekiştirmekte: Niçin kendimi onların önünde küçük düşürdüm? Zayıflığımı onlara göstermekle ne elde ettim? Hepsi beni bıraktı, onlara ihtiyacım olduğu halde bana yardımcı olamadılar! –Sonra dönüp şöyle dedin: Ancak gördüğün üzere, onların da kendi dertleri var. Benim zayıflığım gibi onlar da içlerinde zayıfken bana nasıl yardımcı olabilirler? Onlar da benim gibi düşüncelerini düzeltmeye ve maneviyatlarını yükseltmeye muhtaçlar! Başına gelenler bunlar değil mi? Nasihatimi istiyor musun; hatta yüce rabbinin önerisini istiyor musun? Namazının her rekâtında 44Ancak senden vardım isteriz." ayetini okumuvormusun? Bunu tam bir samimiyetle söyle! * Nebi (s.a.v.)'in nasihatini istiyor musun? "Yardım istediğinde, Allah'tan yardım iste." Sadece Allah'tan, başka hiç kimseden değil. Nebilerin  nasihatini  istiyor  musun?  "Ben,  dayanılmaz kahrımı ve üzüntümü yalnızca Allah'a şikâyet ediyorum." (Yusuf: 86) Tıpkı Yakub (a.s.)'ın yaptığı gibi, Allah'tan başka hiç kimseye şikâyette bulunma. İşte o zaman, "Kim Allah a tevekkül ederse, O, ona yeter." (Talak: 3) Sadece Allah sana yeter. Samimiyetle ve her şeyden ümidini kesip sadece Allah'a ümit besleyerek tevekkülde bulun.

Bundan sonra neler olacağını biliyor musun? Allahu Teâlâ sana yeniden bir irade verecek... Yeniden bir kuvvet... Gücün yeniden patlamaya başlayacak... Ve sen, dün yardımını istediğin o kimseler için  aydınlatıcı olacaksın,  onların  önderi...  Onları  gayrete getiren, düşüncelerini düzelten, hamasetlerini alevlendiren kişi olacaksın... Ve hayat tekeri yeniden dönmeye başlayacak!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.