4,5/5 - 66 Kişi Yorum Yap
24,7 TL
38,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 21 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Ömer Hayyam: doğum ve ölüm tarihleri çeşitli kaynaklara göre farklılık gösterse de, II. yüzyılın ortalarında doğduğu, 12. yüzyılın ilk çeyreği civarında öldüğü kabul edilen İranlı şair, felsefeci ve bilim adamı. Günümüzde ise, daha çok "rubai" türünün yaratıcısı olarak kabul gören Hayyam'ın dörtlükleri, Türkçe'ye Yahya Kemal ve Abdülbaki Gölpınarlı başta olmak üzere pek çok kez çevrildi. Sabahattin Eyüboğlu'nun çevirisi de, bunlar arasında en sevilenlerinden biri.

Sabahattin Eyüboğlu (1908-1973), Hasan Âli Yücel'in kurduğu Tercüme Bürosu'nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür insanlarından biriydi. Tek başına ya da "imece" birlikteliğiyle yaptığı çeviriler, Hayyam'dan Montaigne'e, Platon'dan Shekespeare'e hep, dünya kültürünün doruk adlarındandı.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 2006


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 50

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%87,7
%6,2
%3,1
%3,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.02.2019

Hayyam, döneminin en büyük bilim adamı

Rastgele var sayfa aralamanın en çok haz verdiği kitaplardan birisi olur hayatınızda efendim :) Derin anlamlar ve derin göndermelerle dolu bu dörtlükler Hayyam’ın yüceliğinin bir timsalidir.

15.02.2019

Okunması Gerekenlerden

Son zamanlarda okuduğum en etkileyici eser. Yüzyıllar önce yazılmış bir eserin hala günümüzü konu alan temalar içermesi Ömer Hayyam' ın ileri görüşlülüğünü anlatıyor. Kitap bittiğinde sık sık açıp bir dörtlük  okuma isteği doğacaktır.

13.07.2018

Önemli eser

Kitap mükemmel! Mutlaka okumalısınız. Baskı da çok çok iyi. Sadece yanında asıl dilini de verebilirlermiş.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız