106,5 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
Bu üründe kargo bedava!

Dört Büyük Halife-Menakıb-ı Çehar Yar-ı Güzin Kitap Açıklaması

 

MENÂKIB-I ÇEHÂR YÂR-I GÜZÎN (RIDVANULLAHİ ALEYHİM)


HZ. EBU BEKİR, HZ. OSMAN, HZ. ÖMER VE HZ. ALÎ'NİN MENKIBELERİ


Allahu Teâlâ Onlardan Razı Olsun.


En yüce parlak övünç, hamd, sayısız sena ve methe zeval bulmayan o kadiri mutlaka layıktır. O üstündür. Dinin dört seçkin erkânı (r.anhum) ve Rasulullah (s.a.v.) Efendimiz'in dostu olan bu zâtlar ile İslam dininin binasının dört duvarını ve içini bina edip. kurdu. Müstahkem kıldı. Onlar seyyidü'l mürselin'in dört seçkin ashabıydı Allah'ın salat ve selamı hepsinin üzerine olsun. Her çıhâr-ı yâr rûkn-ü bina-yı peygamberi Her çıhâr-ı yâr unsur-u ervahı enbiya (Bu dört seçkin dost peygamber binasının direkleridir, Bu dört seçkin dost enbiya ruhlarının unsurunu taşır.)


Cenâb-ı Hakk'ın emirlerini yerine getirmekte gayretli ve sünneti seniyyeye bağlı din kardeşlerimiz açıkça bilirler ki, bu zamanda yazılacak, öğretip, anlatabilecekleri ve verebilecekleri en güzel işlerden birisi Dört Büyük Halife olan Hz. Ebu Bekir, Hz. Osman, Hz. Ömer ve Hz. Ali'nin (Allahu Teâlâ onların hepsinden razı olsun.) güzellik ve iyiliklerle dolu menkıbelerini anlatmak, hidayete erdirici yüksek makamlarını, haber verip, bildirmektedir. Tabi ahbaplarının kalplerine sefa gelene kadar. Gözlerine sürme yerine geçip, onlan cilalayana dek devam edip. gönüllerine cefa gelene kadar. Gözleri kötü bakanlara ise diken olup batana kadar. (Amin) Lütuflan sayesinde her zaman bunlar mihnet görmesin. Lakin, ilâhi düşmanları çadır kazıkları gibi olup, dikili kalsın. Başından kılıç, boyunlarından ip eksik olmasın. Doğrusu bu kul asi Şeyh Şemseddin diledi ki; İslam dinî sarayı mamur olsun. Geçmişte, yakın meydanın fazilet denizlerinden damla ile, dudakları susamış âşıklara derman olsun. Kemal güneşleri zerre ile sadık kalplerini nurlandırsın. Allahu Teâlâ'nın yardımıyla konuşarak; La havle vela kuvvete illa billah. "Güç ve kuvvet ancak Allahu Teâlâ'ya mahsustur." Vela nebude illa iyyahu. "Ancak Allahu Teâlâ'ya ibadet ederiz," diyerek başlıyoruz.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.