1/5 - 1 Kişi Yorum Yap
8,0 TL
20,0 TL %60
Standart Teslimat : 11 Aralık - 15 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dorian Greyin Portresi Kitap Açıklaması

El değmemiş bir ruha sahip olan Dorian Grey, ressam Basil Hallward tarafından çizilen portresini gördükten sonra bu saf hâlinin yok olacağını anlar ve sonsuza kadar genç ve güzel kalmak için ruhunu şeytana satmaya karar verir ve bu isteği gerçekleşir. Her şeyin bir bedeli olduğu gibi bu değiş tokuşun bedeli de ağır olacak cinstendir. Dorian Grey, şeytanlaşan ruhuyla yüzündeki o saflığı ve güzelliği yavaş yavaş kaybetmeye ve çirkinleşmeye başlar. Önceleri güzelliğiyle etrafındaki herkesi etkilemeyi başarmış olan Dorian Grey’in portresi artık yozlaşmayla, kötülüklerle ve skandallarla yan yana durmaktadır. Yaptığı bu seçimin sonuçları gün geçtikçe ağırlaşmakta, Dorian'ın zulmü ve şeytani hâlleri aynı şekilde artmaktadır.

 

İngiliz edebiyatının akışını etkileyen ve edebiyat dünyasında pek çok tartışmaya sebep olan Oscar Wilde’ın bu tek romanı iyi ile kötüyü birleştiren, estetiği sorgulayan ve bir yazar olarak Wilde’a ün kazandıran muhteşem bir eser.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%100
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.09.2019

yazım noktalama

Eserin kendisi güzel olmakla birlikte yayınevinin o kadar çok yazım yanlışı var ki okurken kiraptan soğuyorsunuz. Anlatım bozukluğu ve yazım yanlışlarından dolayı şevkiniz kırılıyor. basit bir “başka” sözcüğü çoğu yerde “bakşa” diye yazılmış. Başka yayınevinden alsaydım keşke

23.10.2018

Kelime Hataları Dolu Bir Kitap

Kitapta sürekli olarak tekrarlanan kelime hataları bulunuyor. Bu durum cümlelerdeki akıcılığı etkiliyor ve aktarılmak istenen şiirselliği baltalıyor. Böyle önemli bir kitapta okuyucunun hevesini kıran hataların olmaması gerektiği kanaatindeyim. Farklı bir yayın evinden tercih edilmeli kesinlikle.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.