10,55 TL
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dönüşüm Kitap Açıklaması

 


Kafka'nın başyapıtı Dönüşüm'ü, Nabokov'un makalesiyle zenginleştiriyoruz... "Kafka'nın üslubunun, yani kullandığı dilin duruluğunun, açık seçikliğinin ve resmi tonlamasının, anlattığı masalın kâbusu andıran konusuyla çok çarpıcı bir karşıtlık içinde olduğunu fark edeceksinizdir. Bu siyah-beyaz hikâyeyi süsleyen tek bir poetik metafor yoktur. Üslubunun duruluğu, fantazisinin karanlık zenginliğini öne çıkarır. Karşıtlık ve birlik, üslup ve konu, tarz ve olay örgüsü mükemmel bir biçimde bütünleşmiştir."
-Nabokov-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.04.2015

Dönüşüm Dersi??

elbette bu düşük oyun bir nedeni var. Anlatım tarzı edebi terimlere sığmadığı için kimi zaman ´Kafkaesk tarz´ dediğimiz Kafka´yı eleştirmek bana düşmez. Kitabın bu versiyonunda Vladamir Nobakov´dan Dönüşüm Dersi başlığı altında dönüşümü yorumlayan bir dosya var. Okumadan önce bu yorum için oldukça heyecanlıydım ancak okuduktan sonra heyecanım hayal kırıklığına dönüştü. 15 yaşındaki ortalama bir kitap okurunun dahi yapabileceği yorumlar barındıran ve inceleme veya eleştriden çok özet yapılmış bir dosya. Hatta özet bile hafif resmen olay örgüsünün listelenmiş hali bulunuyor. Bu versiyonu almayı düşünenlere bir küçük uyarıda bulunmuş olayım. Bunun yerine sadece dönüşümü barındıran bir versiyonlarından birini almanız zaman kazancı açısından daha karlı olacaktır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.