29,25 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Don Juan-Hepsi Sana Miras Serisi 10 Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Unutulmakta olan klasikleri, bugünün büyük yazarlarının yardımıyla çocuklarla buluşturmak. İşte HEPSİ SANA MİRAS serisinin amacı bu. Ünlü İtalyan yazar Alessandro Baricco'nun dünyanın dört yanındaki yazar dostlarını yardıma çağırması ile ortaya çıkmış bir "kurtarma botu". Umberto Eco'dan Jonathan Coe'ya, Dave Eggers'tan Ali Smith'e, günümüzün önemli yazarları birer klasik seçip, bunları sanki kendi çocuklarına anlatırmış gibi, etkileyici ama kolay anlaşılır bir dille yeniden hikâyelendirdi. Üstelik zaman zaman kendi hayal güçleriyle zenginleştirmekten de kaçınmayarak. Ve yine günümüzün önemli çizerleri bu metinleri resimlediler.

HEPSİ SANA MİRAS (özgün isim: Save The Story) serisinde anlatım dilinden görsel tasarıma kadar her şey klasikleri çocuklara sevdirmek amacıyla tasarlandı. Ama sanırız yetişkinler de okurken büyük keyif alacaklar.

“Klasiklerin yarım yamalak çevirilerini, ya da doğru düzgün sadeleştirilmiş baskıları olmadığı için, güzel de olsa ‘zorlu’ orijinal baskılarını okumak zorunda kalarak, edebiyattan da klasiklerden de soğuyacak bir kuşağın bu seriyle önüne geçilebilir.”

Aslı Tohumcu – Radikal Kitap

“Matbuat aleminde iyi şeyler oluyor. Kapak tasarımından sayfa düzenine, renk seçiminden resimlere bugüne dek karşılaştığınız en şık kitaplar.”

Şeref Birsel – İyi Kitap

 

 

Resimleyen: Alessandro Maria Nacar

Sayfa ve Kapak Uygulama : Bahadır Erşık

Kapak Uyarlama: Ayşe Nur Ataysoy

Grafik Tasarım: Mucca Design, PSone

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.07.2019

Don Juan-Hepsi Sana Miras Serisi 10

Bu kitapları okuyunca günlük hayatımızın sıradanlığından gizli gizli utanıp cesaretimiz olmasa da Don Juan gibi, Bergerac gibi bir 'karakter' olma haline özeniyoruz.Hepsi Sana Miras serisi her kitapta farklı bir karakteri anlatıp özellikle çocukların olmak üzere hepimizin ilgisini çekecek, çok faydalı eserleri kısaltarak sunuyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.