17,6 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Doktorlar Köy Yollarında Kitap Açıklaması

 

"Türklere de milliyetlerini öğretecek ve onları her bakımdan uyarmaya, yükseltmeye, geliştirmeye çalışacak özel bir cemiyet kurmak fikri ilk Askeri Tıbbiye’de doğmuştu."

Andımızı yazan Reşid Galip’in 10 Nisan 1919 yılında arkadaşı Hasan Ferid ile beraber Tavşanlı’ya gelerek Türk Köylüsünü kalkındırmak için çabaladıklarını biliyor musunuz?

Osmanlı Devleti’nde köycülük hareketinin ilk Tavşanlı ve Emet’te başladığını biliyor muydunuz?

Bu eserde ; Osmanlı’da köylü halkın sosyoekonomik durumu, Köycülük hareketlerinin Osmanlı’ya gelmesi ve etkileri, Türk Ocakları bünyesinde Köycüler Cemiyeti’nin kurulması, Tavşanlı’da köycülük hareketleri, Dr. Reşit Galip’in yazdığı Köycülük notları, Emet’te köycülük hareketleri, Dr. Fazıl Doğan’ın Emet’te faaliyetlerine dair hatıraları, Bozüyük’te köycülük hareketleri, Köycüler Cemiyeti’nin yazışmalarının toplandığı Köycüler dosyası ve çok daha fazlası yer almaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.