Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

“İnsan hakları, doğuştan gelen, devredilemez, vazgeçilemez, mutlak haklardır.”

 

Modern dünyada artık diktatörler bile insan haklarının bu motto- sunu kabul etmek sorumluluğundan kendilerini kurtaramamak- tadırlar. Peki ama bu hakların kaynağı nedir? İnsan doğasında bulunan, akıl ile keşfedilebilen ve insan davranışlarının değerlen- dirilmesinde nihaî ölçü olan evrensel ve objektif bir etiğin varlığı- nın temelleri nasıl kurulmuştur?

 

Cennet Uslu, Türkçe literatüre önemli bir katkı yaparak, doğal hukuk ve doğal haklar arasındaki ilişkiyi objektif ve subjektif do- ğal hak ekolleri üzerinden ele almaktadır. Bu yaklaşımlar arasın- daki benzerlik ve farkları ortaya koyarak, siyasî toplum ve hukuk anlayışları ve bunların modern siyaset teorisine etkileri karşılaş- tırmalı olarak ele alınmaktadır. İnsan doğası ve aklı üzerine geniş bir tartışma sağlayan Uslu, insan hakları ile ilgilenenlerin başvur- maktan kaçınamayacağı bir eseri okuyucunun ilgisine sunuyor.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.