4/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!
20,9 TL
27,5 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bugün çocuklarda karşılaşılan problemlerin çoğunun temelinde, çocuğun kendi gibi olmasına izin verilmemesi yatar.

Çocuk içinde hissettiği coşkuyla sağa sola koşacak olsa "Bu çocuk hiperaktif mi ne, bir türlü yerinde durmuyor" ikazlarının, bir şeyleri merak edip birkaç soru sorsa "Amma meraklısın sen de yani..." diye alaya almaların, kendisi için seçilen bir kıyafetin rengini beğenmediğini söylese "Sana elbise alanda suç zaten" şeklindeki bastırmaların, bir yemeğin damak tadına uymadığını ifade edecek olsa "Sende de hiç zevk yokmuş" gibi aşağılamaların normal kabul edildiği bir toplumda, çocuğun kişiliğini koruma mücadelesi her anne babanın insanlık görevidir.

Bu kitapta çocukların davranışları "öğrenme"sinin değil "edinmesi"nin, bir başkasını taklit ederek değil kendi "irade"sini ortaya koyarak istenen davranışları kazanmasının yolları üzerine ufuk açıcı bir anlayışla karşılaşacaksınız.

Adem Güneş, çocukları ceza ve mükâfat kıskacına almadan, onlara insan olmanın değeri yaşatarak ebeveynlik etmenin mümkün ve değerli olduğunu dolu dolu bir içerikle aktarıyor. Doğal Ebeveynlik, duygularındaki özgürlüğü davranışlarında disipline dönüştürebilen, "kendisi olabilen" çocukların anne babalarının yeni yol arkadaşı..

"Programıma defalarca konuk ettiğim nadir isimlerden. Yalnızca çocuk eğitimi değil, ebeveyn eğitimi için de çok esaslı bilgiler veriyor. Teşekkürler Adem Güneş..."
-Gülben Ergen-

"Pedagog Adem Güneş, çocuk eğitiminde önerdiği bize dair yöntemlerle anne babalar için farklı bir yol açıyor."
-Dr. Ender Saraç-

"Ebeveyn olmak kolay değildir. Çocuğa çocuğun gözünden bakabilirseniz bu yolculuk çok keyifli bir hal alır. Adem Güneş, bu yolculuğun ipuçlarını sunuyor anne babalara."
-Prof. Dr. Nevzat Tarhan-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 98

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

 

Puanlamalar

%75
%12,5
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.07.2019

ideal kitap

her ebeveyn bu kitabı okumalı

27.03.2019

Ebeveynlik hakkındaki bilinmeyenler

Bir yetişkinin her ne kadar empati yapabilen biri bile olsa zaman zaman kendini çocuğunun gözüyle görmesi zor hele ki bu çocuk bir bebekse ve kendini konuşarak dahi ifade edemiyorsa.Bu kitabı okurken oğlum 6.ayını bile doldurmadı ama kitabı okudukça bebeğime her anında gülebilmek,onu anlamaya çalışmak ve daha bir sürü şey için kendimde yeniden güç buldum.Yazar herhangi bişey dayatmıyor sadece bilimsel olan gerçekleri kendi tecrübeleri ile daha anlaşılabilir olmak adına anlatıyor.Yazarın insani değerleri ya da din Vs.yaşam tarzı ya da başka alakasız birsürü şeyine odaklanarak okuma eğiliminde olanlar fayda sağlamak da zorlanabilir ama gerçekten özümseyerek ve soyut düşünmeyi (kitaptan alıntı)başarabilenler emin olun çok şey öğrenilen bi kitap.

05.06.2015

okunmalı

daha önceki olumsuz eleştiriye bir nebze katılıyorum..ama bir kitabı okuyup özümserken satırı satırına özümsemeye gerek yok bence..faydalanılabilinecek çok önemli hususlar var kitapta..her yazar kendinden birşeyler katar yazarken elbette bize düşen almak istiyeceklerimizi almaktır..kendi sentezimizi yaratmaktır..bence bilim..vs bu kadar tapılmamalı..insanlar kalbinin sesini dinlemeli ve kendi sentezlerini yaratmalı..tek tip olmamak adına..bence kesinlikle okunmalı adem güneşin her kitabı...öneriyorum kesinlikle..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız