4/5 - 13 Kişi Yorum Yap
38,5 TL
55,0 TL %30
Standart Teslimat : 29 Ocak - 02 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Doğal Ebeveynlik Kitap Açıklaması

 


Bugün çocuklarda karşılaşılan problemlerin çoğunun temelinde, çocuğun kendi gibi olmasına izin verilmemesi yatar.

Çocuk içinde hissettiği coşkuyla sağa sola koşacak olsa "Bu çocuk hiperaktif mi ne, bir türlü yerinde durmuyor" ikazlarının, bir şeyleri merak edip birkaç soru sorsa "Amma meraklısın sen de yani..." diye alaya almaların, kendisi için seçilen bir kıyafetin rengini beğenmediğini söylese "Sana elbise alanda suç zaten" şeklindeki bastırmaların, bir yemeğin damak tadına uymadığını ifade edecek olsa "Sende de hiç zevk yokmuş" gibi aşağılamaların normal kabul edildiği bir toplumda, çocuğun kişiliğini koruma mücadelesi her anne babanın insanlık görevidir.

Bu kitapta çocukların davranışları "öğrenme"sinin değil "edinmesi"nin, bir başkasını taklit ederek değil kendi "irade"sini ortaya koyarak istenen davranışları kazanmasının yolları üzerine ufuk açıcı bir anlayışla karşılaşacaksınız.

Adem Güneş, çocukları ceza ve mükâfat kıskacına almadan, onlara insan olmanın değeri yaşatarak ebeveynlik etmenin mümkün ve değerli olduğunu dolu dolu bir içerikle aktarıyor. Doğal Ebeveynlik, duygularındaki özgürlüğü davranışlarında disipline dönüştürebilen, "kendisi olabilen" çocukların anne babalarının yeni yol arkadaşı..

"Programıma defalarca konuk ettiğim nadir isimlerden. Yalnızca çocuk eğitimi değil, ebeveyn eğitimi için de çok esaslı bilgiler veriyor. Teşekkürler Adem Güneş..."
-Gülben Ergen-

"Pedagog Adem Güneş, çocuk eğitiminde önerdiği bize dair yöntemlerle anne babalar için farklı bir yol açıyor."
-Dr. Ender Saraç-

"Ebeveyn olmak kolay değildir. Çocuğa çocuğun gözünden bakabilirseniz bu yolculuk çok keyifli bir hal alır. Adem Güneş, bu yolculuğun ipuçlarını sunuyor anne babalara."
-Prof. Dr. Nevzat Tarhan-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 98

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları
Puanlamalar
%69,2
%15,4
%0
%7,7
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.01.2021

Herşeye rağmen okunabilir

Kitap genel olarak yapılmaması gerekenler üzerine giden çözümden az ya da hiç bahsedilmeyen bir kitap. Ebeveyn olarak sadece çocuk odaklı olmalısınız gibi anlatmış ama hayatta başka bir sürü parametre var bunalr eş geçilmiş.Faydalı başlıkları da var insana bakış açısı kazandıran onlar için okunabilir.

29.07.2019

ideal kitap

her ebeveyn bu kitabı okumalı

27.03.2019

Ebeveynlik hakkındaki bilinmeyenler

Bir yetişkinin her ne kadar empati yapabilen biri bile olsa zaman zaman kendini çocuğunun gözüyle görmesi zor hele ki bu çocuk bir bebekse ve kendini konuşarak dahi ifade edemiyorsa.Bu kitabı okurken oğlum 6.ayını bile doldurmadı ama kitabı okudukça bebeğime her anında gülebilmek,onu anlamaya çalışmak ve daha bir sürü şey için kendimde yeniden güç buldum.Yazar herhangi bişey dayatmıyor sadece bilimsel olan gerçekleri kendi tecrübeleri ile daha anlaşılabilir olmak adına anlatıyor.Yazarın insani değerleri ya da din Vs.yaşam tarzı ya da başka alakasız birsürü şeyine odaklanarak okuma eğiliminde olanlar fayda sağlamak da zorlanabilir ama gerçekten özümseyerek ve soyut düşünmeyi (kitaptan alıntı)başarabilenler emin olun çok şey öğrenilen bi kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.