Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Doğal Ebeveynlik

Doğal Ebeveynlik

Doğal Ebeveynlik

Duyguda Özgür Davranışta Disiplinli Çocuklar İçin

8/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Timaş Yayınları , Aile Kitaplığı Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bugün çocuklarda karşılaşılan problemlerin çoğunun temelinde, çocuğun kendi gibi olmasına izin verilmemesi yatar.

Çocuk içinde hissettiği coşkuyla sağa sola koşacak olsa "Bu çocuk hiperaktif mi ne, bir türlü yerinde durmuyor" ikazlarının, bir şeyleri merak edip birkaç soru sorsa "Amma meraklısın sen de yani..." diye alaya almaların, kendisi için seçilen bir kıyafetin rengini beğenmediğini söylese "Sana elbise alanda suç zaten" şeklindeki bastırmaların, bir yemeğin damak tadına uymadığını ifade edecek olsa "Sende de hiç zevk yokmuş" gibi aşağılamaların normal kabul edildiği bir toplumda, çocuğun kişiliğini koruma mücadelesi her anne babanın insanlık görevidir.

Bu kitapta çocukların davranışları "öğrenme"sinin değil "edinmesi"nin, bir başkasını taklit ederek değil kendi "irade"sini ortaya koyarak istenen davranışları kazanmasının yolları üzerine ufuk açıcı bir anlayışla karşılaşacaksınız.

Adem Güneş, çocukları ceza ve mükâfat kıskacına almadan, onlara insan olmanın değeri yaşatarak ebeveynlik etmenin mümkün ve değerli olduğunu dolu dolu bir içerikle aktarıyor. Doğal Ebeveynlik, duygularındaki özgürlüğü davranışlarında disipline dönüştürebilen, "kendisi olabilen" çocukların anne babalarının yeni yol arkadaşı..

"Programıma defalarca konuk ettiğim nadir isimlerden. Yalnızca çocuk eğitimi değil, ebeveyn eğitimi için de çok esaslı bilgiler veriyor. Teşekkürler Adem Güneş..."
-Gülben Ergen-

"Pedagog Adem Güneş, çocuk eğitiminde önerdiği bize dair yöntemlerle anne babalar için farklı bir yol açıyor."
-Dr. Ender Saraç-

"Ebeveyn olmak kolay değildir. Çocuğa çocuğun gözünden bakabilirseniz bu yolculuk çok keyifli bir hal alır. Adem Güneş, bu yolculuğun ipuçlarını sunuyor anne babalara."
-Prof. Dr. Nevzat Tarhan-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 98

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 208

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050811858


Yorumlar (2)

okunmalı

daha önceki olumsuz eleştiriye bir nebze katılıyorum..ama bir kitabı okuyup özümserken satırı satırına özümsemeye gerek yok bence..faydalanılabilinecek çok önemli hususlar var kitapta..her yazar kendinden birşeyler katar yazarken elbette bize düşen almak istiyeceklerimizi almaktır..kendi sentezimizi yaratmaktır..bence bilim..vs bu kadar tapılmamalı..insanlar kalbinin sesini dinlemeli ve kendi sentezlerini yaratmalı..tek tip olmamak adına..bence kesinlikle okunmalı adem güneşin her kitabı...öneriyorum kesinlikle..

Doğal ebeveynlik manipülatif yazar

Kitaptan almayı başarabileceğiniz güzel şeyler var şüphesiz, ancak yazarın kendi inançları doğrultusunda daimi bir bilimsellikten uzaklaşma ve ille de manipülatif olarak size din ve allah, fıtrat gibi kavramları aşılamaya çalışma çabası fena halde seziliyor. Hatta satır aralarında adeta çalışan annelerin yanlış yaptığı(tabii ki bu direkt söylenmiyor) hissiyatına kapılabilirsiniz. Çocuğu kreşe vermeyi bile neredeyse kötülemiş. Ben çalışan bir kadın olsaydım bu yazara çok kızardım, ama Gülben Ergen´in programına çıkan bir yazardan da bu beklenir zaten. Kitap dediğim gibi içinde güzel bilgiler de barındırıyor ve ısrarla okudum, ancak dönemin rengine ve kendi inancına uygun olarak bir yazarın çocuk eğitiminde bile bunca manipülatif davranması hem de yurt dışında eğitimler filan almışsa o yazar, beni üzüyor doğrusu. Tavsiye eder miyim, etmem, başka kitaplar alın ve mümkünse bize has yöntemlerle diye sizi kandırmayanlardan olsun. Adem Güneş benim için hayal kırıklığıdır. Bu tarz kitaplar yazan biri objektif, kendi inançlarını rafa asmış ve tam bilimsel bir dille yazmalıdır, yoksa pek çok güzel şeyi heba edebiliyor bu kitap da öyle olmuş. Yazık olmuş.