0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
30,75 TL
41,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 - 08 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Dizgeli eğitim; eğitimin, dizge (sistem) yaklaşımına ve olabilirlik felsefesine göre yapılandırılması şeklinde düşünülebilir. Bu eğitim modeli; kırk yılı aşan eğitim deneyimlerime, Türkiye’deki ve ilerlemiş bazı ülkelerdeki eğitim birikimlerine, insanın hazırbulunuşluk düzeyine ve doğal yapıdaki değişmelere, Türkiye’nin ekonomik, politik, toplumsal yani kültürel gerçeğine, çağdaş bilim, sanat ve düşüncedeki gelişmelere dayandırılarak oluşturulabilir. Böyle bir yaklaşımda bilim önemli bir değişken olarak ele alınabilir; çünkü ondaki hızlı gelişme ve değişmeler tüm yaşamı etkiledi.
Eğitime bakışı farklılaştırdı. Bizim gibi kalkınmakta olan ülkeler kolaya ve yanlış bir yöntemi benimseyerek bilimsel sonuçları dışarıdan alıp aynen uygulamaya kalkıştılar. Böyle davranmayı bilim sandılar. Bunun sonunda yeni ve beklenmedik sorunlar ortaya çıktı. Bocalayıp kaldılar, çünkü yaptıkları bilime tersti. Tutumlarını sorgulayacaklarına, tutup bilime karşı olumsuz yargılar oluşturdular.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.