Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bu kitabın hazırlanmasındaki gaye, bu iş kollarının uluslararası uygulamaları hakkında kısa bilgiler vermektir. Esasen birer hizmet faaliyeti oldukları için çerçevelerinin çizilmesi zor olmakla beraber, uluslararası ticarette hatırı sayılır bir yer tuttukları için bu alanlarda yürütülen faaliyetler -istisnai uygulamalar dışında- artık yerleşmiş ticari teamüller kapsamında yürütülmektedir.

Kitapta kısaca değinilen bu iş kolları; transit ticaret, komisyonculuk, temsilcilik ve satın alma acenteliğidir. Bu alanların hiçbirinde ihracat ve ithalat yapılmaz. Hatta sadece transit ticarette mal alım satımı söz konusudur (ihracat ve ithalat işlemi yoktur). Dolayısıyla, bu iş kollarına genel olarak baktığımızda, ticaretin en önemli kurallarından ve belirleyici faktörlerinden biri olan risk minimuma indirilmiştir. Bu özelliğinden dolayı, uluslararası ticarete yeni başlayan girişimciler için, eğer transit ticareti almazsak, komisyonculuk, temsilcilik ve satın alma acenteliği işin başında faaliyette bulunulacak iş kolları olarak çok uygundur.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2010


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 103

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Elma Yayınevi

 

Puanlamalar

%33,3
%33,3
%33,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

17.01.2005

Şirketlere ve kamuoyuna kendi şirketi bünyesinde eğitim ve semirlerler düzenleyen Hakan Akın'ın dış ticareti anlatan kitaplarından sadece biri. Dış ticaret hakkında mevzuat, sözlük, yazışma teknikleri (İngilizce ve Türkçe) ve ilk başlayanlara tavsiye ettiği alternatif dış ticaret kalemleri hakkında güzel bir kitap. İlk bölümde de ayrıca asıl iş olan Dış Ticaret'in ne olduğu anlatılmaktadır. Faydalı bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız