0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 512

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Savaş sonrasında bütün dünyayı dolaşan, sahada yıllarca yaşayan ve sayısız dile hakimiyetiyle kaynakçaları benzersiz olan bilge bir kuşak vardı. İşte Eliade bu bilge kuşağın son temsil ... Tamamını gör
30,6 TL
45,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Savaş sonrasında bütün dünyayı dolaşan, sahada yıllarca yaşayan ve sayısız dile hakimiyetiyle kaynakçaları benzersiz olan bilge bir kuşak vardı. İşte Eliade bu bilge kuşağın son temsilcilerindendi. Bütün ömrü boyunca kutsalın tezahürlerinin peşinden koştu; bilincin oluşumunu açıklamak istiyordu çünkü.


Araştırdıkça bütün dünyada, tarih ve mekân açısından hiçbir bağlantısı olmayan toplulukların mitolojilerinde, teolojilerinde ve liturjilerinde ortak paydalar olduğunu gördü. Onun için din artık bir inanç meselesinden öte insan olmanın bir aşamasıydı. Üç ciltlik bu eser eski çağlardan yakın zamanlara kadar insanoğlunun dinsel evrenine nüfuz etmemiz ve yalnızca dinsel inançları değil, hayatı anlamamız için değerli bir rehber.


 


Şamanizm  sorunlarına getirdiği bakış açısıyla büyüklüğünü gösteren makalesini düşünüyorum da; engin bir kaynakçaya ve Hinduizmde değerli bir donanıma sahip, tutkulu ve çalışkan bu bilim adamı alanında çok şey yaptı bile.


–Georges Dumézil-


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.02.2019

eliade

aradığınızı ve daha fazlasını bulacağınız insanlığın dini geçmişiyle ilgili muazzam bir serinin başlangıç kitabı harikaydı.

07.02.2019

Kutsal Olanın Tarihi

Eliade'nin Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi daha önce Kabalcı Yayınları tarafından yine  üç cilt olarak yayınlanmıştı. Alfa Yayınlarının bu baskısını da gayet özenli buldum. Kapak tasarımı da gayet hoş olmuş. İçeriğe gelince, Eliade bütün yapıtlarında "Kutsal Olanın" peşine düşmüş, araştırmış ve analiz etmiştir. Bu üç ciltte ise sistematik ve zamandizinsel bir dinsel inanç ve düşünce tarihi ortaya çıkarmıştır. Çalışma çok başarılı ve her zaman kullanılabilecek referans kaynaktır. Zaten dinsel çalışmalardan Eliade çıkartılırsa alanda kocaman bir boşluk ortaya çıkar. Bu nedenle Eliade'nin sadece bu üç ciltlik başyapıtını değil, diğer bütün yapıtlarının da okunmasını tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız