Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Dinozorların Sessiz Gecesi 1 Kitap Açıklaması

 


Dinsel söylemin mitoslarına inatla akılsal destek arayanları, "ya din ya bilim" ikilemini bilerek ya da bilmeyerek sürdürenlerin, bilimin attığı her adımla biraz daha köşeye sıkışmak istemiyorlarsa, mucizeyi bilinemeyende değil de bilinende aramaları gerektiğini söyleyen bu kitap ve dizi, yıllarca sürecek tartışmaları başlatmaya aday bir başyapıt olacak.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Alan Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.01.2013

Her zamanki sorun...

Çeviri hariç, kitap gerçekten çok iyi. Yukarıdaki yorumda yapılan dil eleştirisi de, yorumcu farketmemiş olsa da (belki de farketmiş ama belirtmemiştir) çeviriden kaynaklanmıştır. Böyle bir kitabı çevirmek için sadece kitabın yazıldığı dili bilmek yetmeyip konuya da hakim olmak, konunun terimlerini de bilmek gerekir kanımca. Sayısız örnekten sadece biri: Dilimizde natriyum diye bir element adı yoktur; simgesi Na olan o elementin Türkçedeki adı sodyumdur.

13.09.2001

Yazar bu 6 kitaplık seride  Büyük Patlama'dan insan hayatına uzanan yolu aydınlatmaya çalışıyor. Tanrı'ya inanıp inanmadığımızı fazla sorgulamadan bu yolu sadece  bilinen fizik kuralları ile oluşturmaya, çok detaylı ve kolay anlaşılır dille yol taşlarını örmeye ve Tanrı'nın bu yola müdahalesi olmadan da karmaşık organizmaların ortaya çıkabileceğini savunmaya çalışıyor. Radikal materyalist söylemlerinden uzak, fakat sadece  bilimsel veriler kullanarak  herşeyi yerli yerine oturtmaya çalışan bu kitap da, dini inancı olan kişilerin inançlarına da sataşılmıyor. Ve bu başarılı uslupla  insan bilincine kadar olan süreç aydınlatılmaya çalışılıyor.

07.01.2000

Uzay ve evren hakkında çok iyi bir kitap. Yalnız kitabın dili insanı bir yerden sonra bayıyor. Çok fazla teknik ayrıntıya girilmiş. Bu kadarına gerek var mıydı bilemem. Hepimiz bilim adamı değiliz ki ama:) Tüm seriyi bitirebilmek için (toplam 6 kitap) insanın bayağı sabırlı olması gerek. Bu konulara fazla ilginiz yoksa hiç ilişmeyin derim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.