0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
47,18 TL
55,5 TL %15
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 14 Kasım (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 15 Kasım
Standart Teslimat : 16 - 18 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kitap, gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa sürede 4. Baskısını ve üstüste dört kere ek baskı yapmış olup, şimdi ise gözden geçirilmiş ve yenilenmiş 5. Baskısını yapmıştır. Kitap, yazarların "Dilbilime Giriş", "Dilbilim", "Anlambi-lim" vb. isimlerinde verdikleri derslerinin notlarından, ders anlatımı esna-sında öğrencilerinden gelen sorulardan, araştırmalarından, yayınlarından ve mesleki deneyimlerinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır. Kitabın ilk üç baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden ge-rekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha da kullanıcı dostu olması sağlanmaya çalışılmıştır.

Kitapta konular basit ve sade bir dille anlatılmış, dilbilim konusu; coğrafi dağılım, tarihi gelişmeler, dilbilim okullarındaki çeşitli yansımalar, ilgili ku-ramlar ve alt dallarıyla birlikte anlatılmış, anlatılan konuların daha da iyi öğrenilebilmesi için çok sayıda örnek metin verilmiş ve bu metinler açık-lanmıştır.

Kitap, özellikle son altmış yılda önemli gelişmeler kaydetmiş ve insan bilimleri arasında ayrıcalıklı bir konum kazanmış olan "Anlambilim" konu-sunda kendini geliştirmek ve çalışma yapmak isteyenlere de hitap et-mektedir.

 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Dilbilim Tarihi

Dilbilimin Alt Dalları

Yapısal Dilbilim

Amerikan Yapısalcılığı

Sözcelem Kuramları

Dilbilimsel Edimbilim

Anlambilim

Göstergebilim ve Dilbilim

Söyleşimlilik ve Çokseslilik

Dilbilim ve Biçembilim

Dilbilim ve Çeviri

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.04.2016

stok

Umarım en yakın zamanda stoklarınızı yenilersiniz.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız