30,4 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Diferansiyel Denklemler Kitap Açıklaması

 


Kitabın Öne Çıkan Özellikleri
Bu kitap, pedagojik yaklaşımı daha çok sezgiye dayanan okunabilir bir ders kitabıdır. Her bölüm, öğrenilecek konuları ve amaçları tanıtmak amacıyla o bölüme özel öğrenim amaçları ve içeriğin özeti ile başlamaktadır. Öğrencilerin doğal olayların arka planındaki fiziksel mekanizmalar konusunda sezgisel bir algı geliştirebilmelerine, ayrıca temel yasa ve ilkeleri diferansiyel denklem biçiminde matematiksel olarak ifade edebilmelerine yardımcı olmak için özel bir çaba gösterilmiştir. Kitapta, önemli kavramlara dikkat çekmek ve sayfa kenarlarında kalan boşulkalır en iyi şekilde değerlendirebilmek amacıyla görsel anlatım yoğun biçimde kullanılmıştır. Her bölümün sonunda, o bölümde geçen önemli kavramların ve bağıntıların hızlıca gözden geçirilebilmesine olanak tanıyan konu başlıklarına göre ayrılmış kapsamlı bir özet verilmiştir.İçerisinde öğrencilerin temel kavramalrı anlama düzeyini kontrol etmeleri amacıyla hazırlanmış kavram sorularının da yer aldığı bölüm sonu problemleri konu başlıklarına göre gruplandırılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 610

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İzmir Güven Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

04.01.2019

Mükemmel İçerik, Mükemmel Cilt

Kitabın içeriği ve kitabın cildi çok iyi. Fakat, kitabın ilk sayfasında integral formülleri ters yapıştırılmış. Diğer kitaplarda da aynı sorun olur mu bilmiyorum. Ama yine de bu fiyata değer.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.