0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
9,0 TL
12,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 04 - 10 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Ermeni Belgeleriyle Ermeni Soykırımı Yalanı dizimize, Şarkiyat Bilim Derneği Yayınları tarafından 1934 yılında Tiflis'te basılan S.G. Pirumyan2ın (Pirumov) " Dasporadaki Taşnaklar" adlı eseri ile devam ediyoruz.

Batı'daki Ermeni diasporasının emperyalist güdümlü politikalarından yola çıkan yazar, Birinci Dünya Savaşı'nın öncesinden lozan Antlaşması'nın sonrasındaki gelişmelere kadar geniş bir dönemi inceliyor.

Pirumyan, elinizdeki kitabında özellikle şu noktaları vurguluyor:
- Ermeni şovenist milliyetçiliğinin temsilcisi Taşnaklar, saldırgan bir karakter taşımaktadır.
- Çarlık Rusyası Ermenileri Türklerin üzerine sürüp kırdırtmayı ve işgalin ardından bölgeye Don Kazaklarını yerleştirmeyi planlamıştır.
- Ermeni gönüllü birliklerin kurulması çok büyük bir hatadır. Yaşanan trajedinin sorumluları emperyalist devletler ve Taşnaklardır.
- "Denizden Denize Ermenistan" projesi, Batı'nın "Doğu planları" çerçevesinde geliştirilmiştir.
- Taşnaklar, Ermenistan toprakalrınd içindeki Müslüman haklara karşı etnik temizlik yapmış ve bunu bir devlet politikası haline getirmiştir.
- Lozan Antlaşması'ndan sonra Batı'nın "ari ulusları koruma" politikası çerçevesinde Ermeni ve Kürt bölücülüğü birleştirimektedir.
Sovyet Ermenistanı'nın önemli siyaset adamı ve düşünürlerinden biri olan Pirumyan'ın bu eseri, Ermeni soykırımı yalanının bugün Batı'da nasıl ve neden gündeme getirildiğini anlamak bakımından büyük önem taşımaktadır.Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.