Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Devletçi, baskıcı, toplumcu, bireyi küçük gören kolektivist düşünceler hâlâ dünyamızda çoğunlukla iktidardayken Sepya Kitaplar ın yeni yazarı Nihat Üstün, tarihsel süreçte özgürlük felsefesinin gelişimini, bireyin önemini ve liberalizmi anlatmaya çalışıyor.
Günümüzde dünyanın çok büyük bir alanında genel bir muhalefet çizgisi olan liberalizme göre en temel varlık bireydir. Birey diğer tüm toplumsal kategorilerden (sınıf, halk) daha gerçektir.
Bu kitap, yaşadığınız dünyada karşılaşılan sorunlara boyun eğmekle beklentilerden yola çıkarak binlerce yıllık deneyimi silip baştan başlamak konusunda, Antik Yunan dan beri süren tartışmaların günümüz modernini nasıl etkilediğini anlatır.
Olmakta olan (pratik) ne ölçüde yeterlidir? ya da Olması gereken (teori) ile ilgili görüşlerimiz hayata ne ölçüde uyar? tartışması, geçmiş dönemde devrimci olmak ile günümüzdeki algı üzerinde etkili olmuş fikirlerin karşılaştırılması, demokrasi ve özgürlük düşüncesinin tarihsel sürecinin araştırılması bu kitabın konuları arasındadır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 406

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sepya

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız