Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Devrimci Fotoğrafçı Tina Modotti Kitap Açıklaması


Çektiği ve çektirdiği fotoğrafları, ünlü fotoğrafçı Edward Weston'la fırtınalı ilişkisi, Meksika'da Diego Rivera ve Frida Kahlo dahil olmak üzere dönemin sanatçısı ve komünistleriyle iç içe süren ve daha sonra komünist partideki faaliyetleriyle ağırlıkla siyasal bir serüven olarak devam eden hayatıyla Tina Modotti,20. yüzyılın en parlak kadınlarından birisi olarak tarihteki yerini almıştır. Margaret Hooks'un yoğun bir araştırma ürünü olan bu biyografisi de, bütün ömrü boyunca sanat tutkusu ile siyaset ateşi arasında mekik dokuyan bu sıra dışı fotoğrafçının hayatının etkileyici bir portresidir.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Agora Kitaplığı

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Mesele'nin Yorumu

Julio Antonio Mella’nın öldürülmesi ve Tina’nın aklanmadan önce cinayeti izleyen beş gün boyunca yaşadıkları, dünyayı algılayışını, bu dünyadaki yeri ve rolünü geri dönüşsüz biçimde değiştirdi. Duygusal olarak yıpranmış ve zihnen tükenmiş olsa bile, bu deneyim onu daha da güçlendirmişti. Daha sonra Edward Weston’a yazarken Nietzsche’nin o ünlü sözünü alıntılayacaktı: “Beni öldürmeyen şey beni güçlendirir.” Daha önce kendini bir amaca adamış bir fotoğrafçı olan Tina, artık son derece kişisel misyona sahip bir devrimciydi..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.