49,15 TL
Standart Teslimat : 24 Mayıs - 27 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Devlet-i Aliyye - Osmanlı İmparatorluğu Üzerine Araştırmalar 2 Kitap Açıklaması

 


Halil İnalcık Devlet-i 'Aliyye'nin ilk cildinde, Osmanlı Devleti'nin bir beylikten güçlü ve köklü bir imparatorluğa dönüşümünün öyküsünü konu ederek geniş kitlelere ulaştı. Okuyucuların merakla beklediği ikinci cildin konusu, imparatorlukta padişahlık otoritesinin yok oluş sürecinde çeşitli odakların iktidarı ele geçirmek için verdiği mücadele…
Halil İnalcık, dönemin tarihçilerinin "tagayyür ve fesad", yani bozuluş ve kargaşa olarak adlandırdıkları bu durumu, o çağın kaynaklarından ve az bilinen arşiv belgelerinden de yararlanarak günümüz okuyucusu için anlatıyor, yorumluyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 544

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 502

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.10.2020

tarihi gerçek kaynaklarından öğrenmek isteyenlere

osmanlı tarihi hakkında yüzlerce kitap vardır ancak Halil hoca tarih alanında en zirvedir diyebilirim. tarihi doğru kaynaklardan öğrenmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.

06.04.2020

Halil hocanın yadigarı

Halil hocanın ebediyete göçmeden önce bizzat tetkik ettiği inceleyip genişlettiği muazzam bir seri Tarihçiyim diyenlerin baş ucu seti olmalı.

27.11.2019

Tavsiye ederim

Halil hocanın araştırmalarından derlediği ve yalın dille oluşturduğu değerli eserlerinden biri.Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.