Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Yaşlılık kavramı sizin için ne ifade ediyor? Yalnızca kırışıklık, aklaşmış saç gibi fiziksel öğeler, elden ayaktan düşmek ve hatta ölüm mü? Eğer aklınıza ilk gelenler bunlarsa çok önemli ve anlamlı bir noktayı kaçırıyorsunuz demektir.

Yaşlanmak her şeyden önce bilgeliktir. Yıllar ilerledikçe artan bilgi birikimimiz yaşlılık döneminde zirveye ulaşır.

Yaşlılık korkulası bir dönem değil, aksine keyfine varılarak yaşanması gereken bir süreç. Yaşlılıktan korkarak çevrenizdeki yaşlılara ve geleceğinizi düşünerek kendinize acıma duygusu geliştirmek yerine kafanızdaki yaşlılığı önlemenin pek çok yolu olduğunu bilseniz ne yapardınız? Peki "Kime yaşlı denir", "Yaşlı olmanın yaşı nedir" diye hiç düşündünüz mü? Ya henüz 20'li yaşlarında olup da kendini yaşlı hissettiğini dile getirenler konusunda ne düşünüyorsunuz?

Tüm bu sorulara net cevaplarınız yoksa ve toplumdaki yanlış yaşlılık algısının doğurduğu olumsuz sonuçları göremiyorsanız sizin için bir adım atma zamanı gelmiş gibi görünüyor. Yaşınız kaç olursa olsun, işte o ilk adımı bu kitabın sayfalarını çevirmeye başlayarak atacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 301

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.08.2015

GERÇEKTEN DERİN BİR KİTAP

Bu kitabı okurken ben çok etkilendim ve  hayatımdaki yaşlılardan çok şey buldum. Bence yaşlılık hiç de korkulacak bir şey değil. Her çizgi bize derin bir yaşanmışlık katacak. Yaşlılarımıza karşı biraz daha vicdanlı olalım. Yüreğine, kalemine sağlık Nurcan Arslan...

21.11.2014

mutlaka okumalı

Her yaşın okumasını düşündüğüm bu kitap duyarlı olduğumu sandığım konuda kendimi eleştirme imkanı sağladı. Kitabı okumaya başladığım andan itibaren yaşlanmaya karşı olan ön yargılarım değişmeye başladı.Yalnız yaşlılığa değil hayata ve yaşamaya karşı bakış açımı da olumlu yönde etkiledi. Yaşlılar ve onlara karşı sorumluluklarımız konusunda da farkındalık yaratan kitabın yazarı Nurcan  Arslan´a emeğinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Özenle hazırlanmış oldukça da faydalı bir kitap.

04.11.2014

Derin Yaşamak´ı okumak farkındalığın başlığıydı..

Gerentoloji ve Geriatri bu kitabı okuyana kadar hiç duymadığım iki kavramdı..beni bu kuruluşlarla tanıştıran Nurcan Hanıma teşekkür ediyorum..kitabı okuyup bitirdiğinizde çevrenizdekilere anlatacak çok şeyleriniz olacak..duyarlılık farkındalık..yaşanmışlık.. YAŞAŞAMAK ve YAŞLANMAK üzerine..
Bizzat yaşlılardan, kurum ve kuruluşlardan,bilimsel gerçeklerden,verilerden yararlanılarak hazırlanan Derin Yaşamak´ı bitirdikten sonra kendinizi hergün karşılaştığınız sıradan görüp gözardı ettiğiniz yaşlı ve yaşlılık süreci sizi bi hayli şaşırtacak..
Ayşenur Çetin

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız