Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Denizler Dört Duvar Kitap Açıklaması

 


Denizler Dört Duvar, bir ilk kitap. Ama gerçekte, öykücülüğü uzun yıllar denemiş, büyük öykücüleri okuyup özümsemiş ve sonunda yazmaya karar vermiş bir yazarla karşı karşıya gibiyiz. Öyküler, yaşamın çoğu kez ayırdına varmadığımız inceliklerini, yer yer Katharine Mansfield'i anımsatan bu duyarlıkla, yoğun, özenli bir anlatı biçemiyle dile getiriyor ve bunu, 'zaman'ı, ve 'hüznü' kullanarak yapıyor Ayşe Sarısayın. Bu kitabın adını ben koysaydım, 'Zaman ve Hüzün' derdim, diye düşünüyorum. Ayşe Sarısayın da, bir geçmiş zaman yolcusu. Baudelaire'in 'sanki bin yaşındayım o kadar hatıram var' dizesini çağrıştıran bir geçmiş zaman ağırlığı duyumsanıyor ve bu öykülerde; her şey sonunda bir belleğe dönüşüyor sanki. Gündelik yaşamın sıradanlığından, yaralayıcı tragedyalar çıkarıyor. Ayşe Sarısayın. Ve bunu pürüzsüz bir söylemle yapıyor. İçinden hüznün, zamanın ve belleğin geçtiği benzersiz öyküler...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 144

Baskı Yılı: 2003


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 106

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.01.2012

denizler dört duvar mı

Denizler Dört Duvar kitabında insanların yaptığı yanlışları bir daha düzeltebilir, bazen annemize bazen de kardeşimize hatta bazen de hayatımızda olanlara kızabiliriz ama asla isyan etmemeliyiz. Denizler Dört Duvar insana kitap okumayı sevdiricek tarzda bir kitap. Bu yüzden Ayşe Sarısayın'a çok teşekkür ederim bizi böyle bir öyküyle karşılaştırdığı için.

26.01.2012

süpersin

Kitap çok güzel ama öykülerin sonu çok garip. Harika!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.