4,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
40,65 TL
62,5 TL %35
Standart Teslimat : 31 Ekim - 04 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Denizin Altındaki Ada Kitap Açıklaması

Denizin Altındaki Ada, ünlü Şilili yazar Isabel Allende’nin ustalıkla kaleme aldığı ve gerçek olayların üstüne kurguladığı bir roman. 18. yüzyılın sonunda Saint-Domingue’de köle bir kadın olarak Zarité kendini şanslı sayabilirdi: Dokuz yaşındayken zengin bir toprak ağasına satılmıştı, ama hep evde çalışan bir hiz¬metkâr olarak ne şekerkamışı tarlalarındaki yorucu hayatı biliyordu, ne de şeker öğütme makinelerinin başındaki boğucu ve zahmetli çalışmayı. Doğasında bulunan iyi kalplilik, ruh gücü ve dürüstlük sayesinde, kölelerin bu zor koşullar altında hayatta kalabilmelerine yardımcı olan sırlarına ve manevi dünyalarına nüfuz edebilmiş, efendileri olan beyaz adamların kötülüklerine yakından tanık olmuştu. Ancak bu acımasız dünyanın kahramanları onun dünyasını kasıp kavuracak ve onu uzaklara savuracaktı.

Efendisi tarafından New Orleans’a götürülen Zarité, sonunda en büyük emeli olan özgürlüğe kavuşacağı yepyeni bir hayata başlıyordu. Acının ve sevginin, boyun eğmenin ve bağımsızlığın, kendi arzularının ve hayatı boyunca kendisine zorla kabul ettirilmiş olan isteklerin ötesinden dönüp de serinkanlılıkla geriye baktığında Zarité, talihin kendisine güldüğü sonucuna varacaktı.

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar
%83,3
%0
%0
%16,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.12.2020

İsabel Allende klasiği

Yaşanmışlıkları çok akıcı bir dille anlatan sürükleyici bir roman..Karakterler gerçek gibi içinize işliyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

28.11.2019

Belgesel Gibi

Günümüz yazarının klasik eserlerle yarışırcasına yazdığı son derece başarılı bir eser. Farklı coğrafyaları, farklı insan sınıflarını, farklı zamanları, geçmiş ve geleceği, zenginliği, yoksulluğu, burjuvaziyi, köylülüğü, umutları, hayal kırıklıklarını bir hikayede yer veriyor yazar. Ben kendi adıma kütüphanede yaşayan birisi olarak Yazar İsabel Allende bütün bunları nasıl bir araya getirdi ve tereyağı gibi akıp giden kolay okunacak kadar hafif bir dille okuyucuyla buluşturdu çözemedim. Ayrıcalıklı kimliği ile çevreden ne kadar destek alırsa alsın çok zor olan bir anlatımı başarmış bu eserde. Sanıyorum şöhretli pek çok eserin üzerine çıktı bu özellikleri ile. Uzun zamandır bu yazara tereddütle bakmıştım ve şimdi bütün ön yargılarım sona erdi. Kutlarım.

19.03.2015

ALLENDE 1 NUMARA

Isabel Allende nasıl müthiş yazmış yine ,
Türkiye´de bu kadar az okunmasına inanamıyorum, çok şey kaçırıyorlar

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.