Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Deniz Taşları Kitap Açıklaması


Daha önce Hulki Bey ve Arkadaşları, Topal Viktor'un Anıları, Piyano gibi yapıtlarıyla yayınlarımız arasında yer alan Yiğit Okur, yeni romanı Deniz Taşları'nda, unutulmaz bir aşk hikâyesi anlatıyor. Romanın pek çok karakteri var, ancak bu karakterlerin en önde geleni bir konak. Yazar, Deniz Taşları'nda, imparatorluktan Cumhuriyet dönemine geçmiş bir konağın sahiplerinden başlayıp, burjuva düzeni içinde, tuzu kuru insanların, hem kendi kendileriyle, hem birbirleriyle sürüp giden çekişmelerini, yalın, hızlı okunan bir dille anlatıyor. Olayları hem yüksek tonlu bir mizahla güldürerek, hem zaman zaman hüzünle sunuyor. Yazarın bu romanı da, öbür romanları gibi sık dokunmuş halılara benziyor. Birbirinden değişik, simetrik, bol desenli, bol renkli. Yazarın ayrıntıya olan düşkünlüğü, görsellik tutkusu, her paragrafı bir film karesine dönüştürüyor.Sayfa Sayısı: 560

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sıfırdan sıfıra bir acayip yolculuk...
Oylum Yılmaz

Sıfırdan sıfır olmaya doğru yaptığımız bir yolculuksa eğer hayat, kendi saçmalığını da içinde barındırıyor demektir bir anlamda; hüznünü de, kahkahasını da. Yiğit Okur içinse, bunun fena halde farkında bir yazar diyebiliriz pekala, “Sıfırlamak” gibi bir roman da dolayısıyla onun kaleminden çıkıyor... Hüzün yaşamın beyhudeliğine, kahkaha saçmalığına değiyor burada; ömrümüzün ağırlığıysa mukadder.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.01.2008

Matruşka

Yiğit Okur´u ilk defa okuyorum. Daha kitabı bitirmedim bile ama kendimi yazmaktan da alıkoyamadım. Gerçekten çok keyifli bir roman. Matruşka gibi, her öykünün içinden yeni öykü çıkıyor. Çok boyutlu, çok yönlü ve kesinlikle okumaktan zevk alacağınız bir kitap.

01.02.2006

Çok güzel

Yine okumaktan keyif alacağınız bir kitap yazmış Yiğit Bey.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.