4,5/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,7 TL
21,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Ekim
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Çocuğunuz yapma dediğiniz şeyi gözünüzün içine baka baka yapıyor mu? Yemeğini yemiyor ve yemeğiyle oynuyor mu? Alışverişe çıktığınızda "İsterim işte" diye tutturuyor mu? Hiç durmadan sorduğu sorularla sizi bunaltıyor mu? Yalan söylüyor mu? Ya da başkalarının yanında uslu dururken sizin yanınızda azıtıyor mu? Çocuğunuzun bu tür can sıkıcı davranışları aslında hiç tahmin etmediğiniz nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu kitap var gücünüzle ittiğiniz halde açamadığınız kapıları belki de sadece çekerek, kolayca açabileceğinizi gösteriyor.

Kitapları pek çok dile çevrilen tanınmış yazar Isabelle Fillozat, çocukluğun ilk yıllarında en sık karşılaşılan sorunlara farklı açılardan yaklaşıyor. Anne babasıyla aynı mesleği paylaşan, deneyimli bir psikolog ve iki çocuk annesi olan yazar, hem mesleki hem de kişisel deneyimlerini paylaşıyor. Bu sorunların nedenlerini ve bunlara nasıl yaklaşılabileceğini Anouk Dubois'nın sevimli çizimleri eşliğinde, herkesin anlayabileceği yalın bir dille anlatıyor ve çeşitli ipuçları veriyor. Bu kitabı okuduktan sonra çocuklara ve yaşama bakışınız tümüyle değişecek.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 98

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kuraldışı Yayınları

 

Puanlamalar

%70
%30
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.07.2019

Anneyi En İyi Başka Anne Anlar

Bir anne olduğunu ifade ederek kitabı açıklayan Isabelle Fillizoat, çocuklar ve ebeveynlerin en sık yaşadığı çatışma durumlarını ele almış. Görsellerle desteklenerek bir çeşit ebeveynin kendini aynalamasını sağlamış. Yani aslında kendiyle yüzleşen anne ve babalar, çocuklarının büyüme süreçlerini agresif biçimde karşılama anlarıyla yüzleşmiş oluyorlar. Evet herkes kendi çocuğuyla olan ilişkisinden bişeyler bulacak, benzer kelimeleri kendisinin de kullandığını fark edecektir. Ancak zaten her ebeveynin bildiği ama kendini kontrol etmekte zorlandığı psikolojik gerilimleriyle nasıl başa çıkacaklarını bilmemesi, kitaptan beklenen verimin alınmasını da önlüyor. Çocuğunuzu anlamak için iyi bir yaklaşım, ama zaten sakin ve ılımlı olamıyorsanız, bu kitap size yetersiz gelecektir. Otokontrol sağlayamıyorsanız, önce kendiniz için bir psikoterapi seansı almanız uygun olacaktır

02.07.2019

değişik

çocuğun dilinden ve çocuk bakış açısıyla yazılmış, değişik bir kitap

23.02.2019

Tavsiye

Etrafınızdaki çocukların davranışlarının kökeni anlamlandırmak için harika bir kitap. Verdiği örnekler ve çocuk bakış açısıyla çizilen resimli diyaloglarla anne babalar için yol gösterici. Neredeyse çocukların bütün davranışlarıyla ilgili çözüm yollarını görmek mümkün. 1 -6 yaş arası çocuğu olanlar, çocuk ruhunu çözümlemek isteyenler ve eğitimciler için tavsiye edebilirim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız