Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Delilik Nedir? Kitap Açıklaması

 


Delilik şimdiye kadar hep aşırılık, şiddet patlamaları, nöbetler, halüsinasyonlar olarak anlaşıldı. Ama ya sandığımız gibi değilse? Gözle görülür ve çarpıcı tepkilerden değil sıradan insanlarda da bulunan özelliklerden oluşuyorsa? Başka bir deyişle, deli olmak ile delirmek arasında fark varsa?

Harold Shipman'ı düşünün mesela. 250'den fazla cinayet işlemiş, ama yıllarca saygın bir hekim olarak görev yapıp insanların takdirini kazanmıştı. ... Tıp alanındaki en güncel araştırmalardan haberdardı, tutulan ve yoğun çalışan bir muayenehane işletiyordu. Nazik ve düşünceli bir insan, mükemmel bir dinleyiciydi. Fakat bir yandan da pek çok hastasını özenle öldürmekteydi. Psikiyatristler tarafından muayene edilirken, bariz "akıl hastalığı" emarelerinden hiçbirini göstermemişti.

Psikanalist Darian Leader bu kitapta gayet "normal" görünen, ama günün birinde ağır suçlar işleyebilen insanları inceleyerek deliliğin ne olduğuna dair bakışımızı değiştirmemiz gerektiğini savunuyor.

Psikiyatrinin psikozla yaşayan insanlara yeni bir hayat kurma çabasında nasıl yardım edebileceğine dair değerli bir anlayış sunuyor. -Sunday Times-

Olağanüstü. Psikiyatri tarihine ve hastaların hayat hikayelerine ayrıntılı bir bakış. Bir delinin zihninden geçenleri tanıtıyor bize. Tam zamanında ve insanca.-New Statesman-

Zekice ve fikir dolu. Deliliğimize teşhis koyma kalıplarını yıkıyor.-Independent-

Leader'in görüşleri deliliğe bakışımızda çığır açabilecek nitelikte. -Daily Telegraph-

Mükemmel... -Observer-

Zamanımızın en önemli düşünürlerinden. -Guardian-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 424

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 349

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Encore

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.09.2016

zor

Normal okuyucunun okuması biraz zor bir kitap. Çok teknik.

21.04.2016

Biraz Lacan´cı ama çok iyi

Psikolojiye bakış perspektifinizi değiştirecek türden bir kitap. Biraz Lacan´cı olmasına rağmen (Lacan´ı ben çok beğenmem) kitabı çok başarılı buldum. Kolay okunabildiği için her seviyeden okura hitap edebilir diye düşünüyorum.

16.04.2016

Delilik

3 gündür elimden bırakmadan okuyorum. Çok kolay bir dili var. Yolu pisikanalistlerden geçen herkes mutlaka okumalı. Sonra da Asabiyeci´yi tavsiye ederim. Ya deliler çoğunluktaysa? :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.