Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Deli Kadın Hikayeleri

Deli Kadın Hikayeleri

Deli Kadın Hikayeleri

8/10 - 25 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

" Girdiği kabın şeklini alan su, geçtiği yolların rengini de çalarmış…"

Mine Söğüt'ten Unutulmayacak Delilik Hikâyeleri

Beş Sevim Apartmanı - Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Kırmızı Zaman, Şahbaz'ın Harikulâde Yılı 1979, Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey gibi romanları ve çeşitli biyografi, monografi, söyleşi kitaplarıyla okurların yakından tanıdığı Mine Söğüt bu defa hikâyeleriyle karşımızda.

"…kendini öldürme fikrini bu kadar çok seven biri kendini de çok seviyor demektir... kendini ve deliliğini" diyen yazar, Deli Kadın Hikâyeleri kitabında, aklın kıyısında gezinen, kadınlıklarını bir lanet gibi sırtlarında taşıyan, hepsi "kaybetmeye" yazgılı, içe işleyen yalnızlıklarıyla kalp burkan hayatları, varoluş kâbuslarını anlatıyor. Kitapta ayrıca, Bahadır Baruter'in bu hikâyelerin izlenimleriyle yaptığı on resmi de yer alıyor.

Kalemini zehire, kana, cinnete, ölüme ve hayata aynı lezzetle batıran Mine Söğüt'ten unutulmayacak yirmi bir delilik hikâyesi...Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 176

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750821073


Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Boşa harcadığı vaktin arkasından deliren kadın ele

Fazla şişirilmiş,içi boş bir kitap..

delilirikler!

ben öldüm de, içimdeki onca ritim, onca şarkı hala yaşıyor mine! onlar yaşadıkça deli kadın´ı yanımdan ayırmayacağım. herkesin mutlaka okuması gereken  bir kitap! demeyeceğim. delilere ithaf edilmiştir!

Başarılı

Çok etkileyici ve çok beğendim. 10 üzerinden 10
Diğer romanlarını da okuyacağım