Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Batılılaşma meselesinin günlük hayata etkilerine romanlarında sık sık değinen Hüseyin Rahmi Gürpınar, Deli Filozofta., aklıselim sahibi bir bilgenin -gerek sokakta gerekse kendi ailesi nezdinde- düşüncelerini savunurken karşılaştığı zorluklara değiniyor.

Roman, Vakit gazetesinde tefrika edilmeden önce, Refik Ahmet Sevengil'e yazdığı 8 Eylül 1980 tarihli mektubunda usta yazar, bu yeni eserinden şu sözlerle bahsediyor:

"Şimdi Deli Filozof namında bir roman yazıyorum. Filozof, her şeye karşı muhaliftir, her yerde doğruyu söyler, ya kovulur, ya dayak yer; fakat fikirleri eksantriktir, romanda pek şık sahifeler vardır... Ah, insanların gözlerini karartan hırs ve tamah... Deli Filozof tam zamanında yazılan bir eserdir. Ona hemen hepsini söyleteceğim."Sayfa Sayısı: 370

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar

%50
%50
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.05.2015

Türk Edebiyatı

´nın bana kazandırdığı yazarlardan sonuncusu. Son bir yıldır Kemal Tahir, Ahmet Hamdi Tanpınar, Hasan Ali Topbaş´dan sonra İlk defa H.R.G okudum ve hemen iki kitabını daha aldım. İlkbahar akşamları onu okumak eğlenceli oldu. Bazı yerlerde sesli güldüm çok komik yorumlar var. Bu romanlar çok eski olsa da günümüze dünyasına dair çok şeyler anlatıyorlar. Eskiyi ve eskileri çok hafife alıyoruz oysa yaşananlar, sorunlar, yorumlar, olaylar içerikler farklı olsa da, hayat neredeyse aynıymış. Tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız