Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Değişen Dünyada Seçmen ve Siyaset Kitap Açıklaması

Çok yakın zaman önce "Dijital Çağ"a girildiği ve bu çağın, dünya insanlığına kattığı olgular içerisinde, yeni bir devlet anlayışı olgusunun da yer aldığı, kabul edilen bir gerçektir. Özellikle de bu dönemde, hızla gelişen teknolojik buluşlar sayesinde insanların birbirleriyle olan iletişimi esnekleşmiş, ulaşım ve haberleşme olanakları çoğalmıştır; böylece, sınırların ortadan kalktığı bir toplum kültürü oluşmuş, gelişen bu olgular neticesinde kamu politikalarını, siyasal yönetimi ve siyasallaşan toplum algısını yakından ilgilendiren, son zamanların en popüler konusu olan dijital sosyal devlet konusu, birçok kesimlerce enine boyuna irdelenmiş, çıkarımlarda bulunulmaya çalışılmıştır.

Yazarı tarafından kaleme alınan bu kitabın temel konusu; Türkiye Cumhuriyeti toplumunun, totaliter anlayıştan dijital demokrasi olgusuna geçişi ve bu geçiş sürecinde de hem siyasal kültüründe hem de sosyal kültüründe gelişen değişimlerin kısa bir özeti anlatılarak, siyasal yönetim alanında yeni gelişen bu durumun, daha iyi anlaşılması ve genişlemesi açısından bir bakış açısı sunma yönelimindedir. Bu da, dijital medyayı, siyasal ve sosyal kültürün içinde bir değişim ve yönetim aracı olarak kabul etmeyle gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.

Gelişmekte olan ülkeler içerisinde bulunan Türkiye için sosyal medya araçlarının aktif şekilde kullanımı, ülkenin, kendini uluslararası toplumlara anlatması noktasında da ciddi bir öneme sahiptir. Bu bakımdan Türkiye`nin siyasal olgusu, hem ulusal hem de uluslararası itibarını revize etmek üzere siyasal ve sosyal kültürüyle beraber iyileştirilmesi gerekmektedir.

Eserde; birbiriyle bağlantısız gibi görünen başlıkların, en baştan en sona kadar birbirlerinin bir parçası olduğunu, esas konunun "Dijitalleşen Toplumlarda Demokrasi" olduğunu, kitabı okuduğunuzda göreceksiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.