Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Define Adası Kitap Açıklaması

 


18. yüzyılın ikinci yarısı okyanusların korsan kaynadığı, uzak
adaların inanılmaz maceralara sahne olduğu bir dönemdir.
Jim Hawkins, bu karışık günlerde ailesiyle birlikte İngiltere'nin güney kıyılarındaki Amiral Benbow Hanı'nda yaşamaktadır.
Yolu Amiral Benbow'a düşen Billy Bones isimli eski bir korsan,
hanı işleterek kıt kanaat geçinen ailenin yaşamını değiştirecektir. Bones'un korsan Flint'in definesinin yerini gösteren bir haritası vardır ve bu harita bir bela mıknatısı gibi bütün korkunç korsanları hana çeker. Harita bir rastlantı sonucu Jim Hawkins'in eline geçer ve heyecanlı bir define avı başlar.Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.03.2016

klasikleşmiş

stevensonun hayal gücü çok etkileyici.Fantastik romanlardaki zorlayıcı komplike olay örgülerinden ayrı oldukça akıcı bir  üslup söz konusu. define adası sadece bir çocuk romanı olmaktan öte dünya klaikleri arasında sayıabilecek bir öykü.

10.07.2009

sözlük

Dünya Çocuk klasikleri arasındaki kültlerden biri.
Ancak, yayınevinin güzel çevirisine ek olarak kitabın çocuk klasiği olduğunu unutmayıp ekine ayrıntılı, hatta resimli bir denizcilik sözlüğü koyması hayal gücünü engellemez kanaatimce...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.