107,45 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Davranışsal İktisat ve Davranışsal İktisadın Uygulamaları Kitap Açıklaması

 


Editörlüğünü Nobel ekonomi ödüllü iktisatçı Peter Diamond'ın Hannu Vartiailen ile yaptığı davranışsal iktisat alanında temel yapı taşı olan bu kitabın Türkçeye çevrilmesiyle birlikte Türkçe davranışsal iktisat literatürüne önemli bir katkı sağlanmıştır. Davranışsal iktisat alanında uzmanların araştırmaları sonucunda oluşturulmuş bu çalışma, davranışsal iktisadı hem kapsamlı bir şekilde açıklamakta hem de davranışsal kamu ekonomisinden, kalkınma iktisadına, davranışsal hukuktan, ücretlerin belirlenmesine, karşılıklılığa ve adalete, sağlık ekonomisinden, örgütlerin iktisadi davranışlarıyla olan ilişkisine kadar geniş bir yelpazede sunmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 332

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

05.10.2020

Davranışsal iktisat ve Davranışsal İktisadın Uygulamaları

Bu kitabı aldım. Özellikle akademik kariyer düşünenler alsın. Sıradan iktisat kitaplarıyla alakası yok. Dünya neylen uğraşıyor biz ezber ezber tüketici dengesi öğreniyormuşuz.

06.08.2019

Davranışsal İktisat

Uygulamalarıyla anlatılmış güzel bir kitap. Davranışsal iktisat ile ilgili biraz daha detaylara girmek istiyorsanız tavsiye ederim. Editörü Hatime Kamilçelebi Hocamdır. Kendisinin davranışsal iktisat alanında çok büyük başarılara daha imza atacağını düşünüyorum. İsmiyle davranışsal iktisat özdeşleşmiş gibi geliyor şimdiden.

22.10.2018

Davranışsal İktisat ile ilgili ufuk açıcı bir kitap

Davranışsal iktisat alanında okuduğum en iyi kitaplardan biri diyebilirim. Mahfi Eğilmez de sayfasında bahsedince alıp okudum. Mükemmel!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.