Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

David Bowie Kitap Açıklaması

 


Bowie'yi ilk olarak 1970'lerde, bir televizyon programındaki Starman performansıyla tanıyan Simon Critchley'nin hayranlığı on iki yaşından bu yana sürüyor. Yazar bu kitaba Bowie'nin hayatını sığdırmak yerine şarkı sözleri, sahne şovları ve video klipleri eşliğinde kısa ve özlü bir gezintiye çıkarak Bowie'nin sanat yaşamına bir bakış imkanı sağlıyor.

Felsefe üzerine çalışmalarıyla tanınan Critchley'nin Bowie'si sıradan bir biyografi olmaktan çok edebi ve felsefi bir inceleme.
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 120

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Encore

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Yıldız haritası
Hilmi Tezgör 11-08-2015

1947 Londra doğumlu bir müzisyeni konu eden bu yazıya İngilizce bir cümleyle başlayayım: “David Bowie is not my cup tea.” Müziği sevmek, her müzisyeni sevmek anlamına gelmiyor tabii, biliyorum, ama David Bowie benim kalemim değil. Daha doğrusu öyleydi. Ama Simon Critchley’in kitabını okuduktan sonra, bir de onun gözüyle bakacağım Bowie’ye.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.07.2015

Başka bir Bowie

Şahane bir kitap. Alır almaz Bowie´nin müzik kariyeri hakkında bilgileneceğimi zannettim, lakin Critchley sadece Bowie´yi ve hayatını anlatmıyor, onun insanların hayatlarını nasıl etkilediğini, insanların bakışlarına nasıl başka bir düzey getirdiğini de didik didik ediyor bu küçük kitapta. Bir rock ustası hayatınıza nasıl girer, hayatınızı nasıl değiştirir? Neden tekrar tekrar aynı kişiyi dinleriz, neden sevdiğimiz bir parçayı dinlerken yüzümüze bir gülümseme gelir? Felsefi olmasına felsefi ama aynı zamanda anlaşılır edebi bu kitap bir müzik insanının bizi nasıl değiştirebileceğini anlatıyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.